کد خبر: ۱۰۱۲۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: از ابتدای اجرای طرح ترافیک نوروزی در استان قزوین سه نفر در تصادفات جاده‌ای استان قزوین جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در مقایسه با سال قبل ۵۰ درصد بیشتر شده است.
فوتی‌های حوادث جاده‌ای در قزوین ۵۰ درصد بیشتر شد

به گزارش آرانیوز سرهنگ فرهاد ذاکری‌منش در قزوین درباره آخرین وضعیت تصادفات و سوانح جاده‌ای استان قزوین در سفرهای نوروزی اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح ترافیک نوروزی در استان قزوین که از 25 اسفندماه شروع شده، 3 نفر در تصادفات جاده‌ای استان قزوین جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در مقایسه با سال قبل 50 درصد بیشتر شده است.

وی اضافه کرد: البته یکی از کشته‌شدگان حوادث جاده‌ای ما یکی از اتباع افغانستانی بوده که به دلیل بی‌احتیاطی در یکی از محورهای فرعی ما با یک خودروی عبور تصادف کرده و جان خود را از دست داده است.

ذاکری‌منش با بیان اینکه از 25 اسفندماه تا امروز بیش از 5 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین ثبت شده است، گفت: میزان ترددها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 5 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در محورهای مواصلاتی اصلی و آزادراه‌های استان قزوین ترافیک نیمه‌سنگین داریم، اضافه کرد: در حال حاضر مهمترین تخلف ما این است که افراد تلاش می‌کنند تا از طریق شانه خاکی یا باند اضطراری از ترافیک فرار کنند، اما چند کیلومتر جلوتر باز هم با ازدحام ترافیکی مواجه می‌شوند، اما به دلیل اینکه از شانه خاکی یا باند اضطراری جلوی خودروهای دیگر می‌پیچند، باعث چندین مورد حادثه رانندگی شدند.

رئیس پلیس راه استان قزوین همچنین درباره میزان اعمال جریمه عدم رعایت فاصله طولی در طرح ترافیک نوروزی گفت: روزانه حدود 200 تا 300 برگه جریمه درباره عدم رعایت فاصله طولی در سفرهای جاده‌ای ثبت می‌کنیم که البته بستگی به اینکه این عدم رعایت منجر به حادثه شود یا نشود، میزان جریمه متفاوت خواهد بود.

تصادفات جاده‌ای در محورهای خراسان جنوبی کاهش یابد

ذاکری‌منش با اشاره به مشارکت 30 گروه جهادی برای کنترل ترافیک و کاهش حوادث جاده‌ای تصریح کرد: گروه‌های جهادی در کنار پلیس راه تخلفات مربوط به نبستن کمربند ایمنی و صحبت با تلفن همراه حین رانندگی را ثبت کرده و برگ جریمه صادر می‌‌کنند و در مورد سایر تخلفات هم عکس تهیه کرده و در اختیار پلیس راه قرار می‌دهند.

انتهای پیام/

 
برچسب ها: پلیس پیشگیری ، تصادف
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار