کد خبر: ۱۰۱۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴
فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه در طرح ترافیک نوروزی مجموع تصادفات جاده‌ای استان قزوین ۲۸ درصد افزایش یافته است، گفت: همچنین از ابتدای طرح نوروزی تصادفات خسارتی ۳۱ درصد و تصادفات جرحی ۱۶ درصد افزایش داشته است.
تصادفات جاده‌ای استان قزوین در نوروز ۲۸ درصد بیشتر شد

به گزارش  آرانیوز از قزوین ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سرتیپ‌دوم علی ابراهیمی با بیان اینکه در طرح نوروزی بالغ بر 19 میلیون تردد در محورهای استان ثبت شده، گفت: با به کارگیری 100 درصدی ماموران پلیس راه و 70 تیم از همیاران پلیس 11 درصد تصادفات فوتی در استان کاهش یافت.

وی با ذکر اینکه سهم استان قزوین از تصادفات کل کشور 8.2 درصد بوده و 6.3 درصدی از راه‌های برون شهری کشور به استان ما تعلق دارد، اضافه کرد: استان قزوین با توجه به موقعیت سوق الجیشی و شاهراهی در مسیر شمال به جنوب و شرق به غرب در میان سایر استان‌ها جایگاه ویژه‌ای از نظر حجم تردد و حضور مسافران نوروزی را به خود اختصاص داده است.

 ابراهیمی با بیان اینکه تلفات ناشی از تصادفات نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، افزود: پلیس راه استان نیز در راستای خدمات رسانی بهتر و مدیریت تردد ها از 23 اسفند ماه طرح نوروزی را با همکاری سایر دستگاه های خدمت رسان از جمله راهداری، اورژانس، هلال احمر و سایر دستگا ها آغاز نموده که تلاش این عزیزان منجر به کاهش 11 درصدی تعداد تصادفات فوتی نسبت به سال گذشته شده است.

وی با اشاره به بسیج تمام امکانات و نیروهای پلیس برای مدیریت ترافیک محورهای مواصلاتی در طرح نوروزی، خاطرنشان کرد: پلیس راه استان با استفاده از 70 تیم از همیاران جهادی پلیس، و ظرفیت مردمی برای خدمت رسانی و تامین نظم و امنیت ترافیکی جاده ها در 30 نقطه حادثه خیز استان مستقر که ثمره این اقدامات کاهش تصادفات فوتی در محورهای مواصلاتی استان شده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه مجموع تصادفات جاده‌ای استان قزوین 28 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: اعمال قانون شدند که از این تعداد 54 هزار و 257 فقره مربوط به تخلفات حادثه ساز بوده و 2 هزار و 221 راننده متخلف به علت عدم رعایت فاصله طولی جریمه شده و در مواردی نیز خودروی رانندگان متخلف از یک تا سه ساعت توقیف شده است.

 

ابراهیمی اضافه کرد: در تصادفات درون شهری نیز علی رغم افزایش 17 درصدی تصادفات،با کاهش صد درصدی فوتی ها مواجه بوده ایم و همچنین از ابتدای طرح نوروزی تصادفات خسارتی 31 درصد و تصادفات جرحی نیز 16 درصد افزایش داشته است.

 

 
برچسب ها: کشفیات پلیس ، تصادف
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار