کد خبر: ۱۰۳۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
وحیدی:
وزیر کشور بر ضرورت ساماندهی امور مهاجران خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

ساماندهی امور اتباع خارجی ضروری است

به گزارش آرانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور که در مراسم افتتاح کارگاه ساماندهی طرح حکمرانی هوشمند مهاجرین در وزارت کشور سخن می‌گفت، اظهار داشت: داشتن آمار دقیق اتباع خارجی مقیم ایران و ارائه برخی خدمات لازم و ضروری نظیر سیم کارت تلفن همراه و باز کردن حساب بانکی از ضرورت‌های اولیه برای ارائه این خدمات است.

وی با اشاره برخی مشکلات مالی که به خاطر نبود حساب بانکی برای اتباع خارجی به خصوص مهاجران افغان در کشور ایجاد می‌شود، تاکید کرد: داشتن این حساب‌ها می‌تواند موجب نظم در گردش مالی آنان شود و از بسیاری اختلافات میان آنان جلوگیری کند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه بسیاری از مهاجران افغان در کشور قوانین و مقررات را در جمهوری اسلامی رعایت می‌کنند و نگاه جمهوری اسلامی ایران به آنان برخورد کریمانه و توأم با احترام است، تصریح کرد: اما در عین حال با آن گروه از اتباع خارجی که نخواهند طبق مقررات قانونی حاکم بر کشور رفتار نمایند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وحیدی با اشاره به اینکه با تشکیل سازمان ملی مهاجرت و راه اندازی سامانه مربوط به مهاجران بسیاری از چالش‌های موجود در این خصوص برطرف می‌شود، خاطر نشان کرد: وجود چنین سامانه‌ای موجب می‌شود آمار دقیقی از مهاجران در کشور داشته باشیم و بتوانیم برنامه‌ریزی های لازم را برای ارائه خدمات بهتر به عمل آوریم.

وی در خصوص ارائه خدمات به اتباع خارجی مقیم ایران تاکید کرد: سازمان ملی مهاجرت نقطه کلیدی برای رسیدگی به مسائل و مشکلات اتباع خارجی مقیم ایران است.

وزیر کشور با اشاره به ایجاد سامانه‌ای در ارتباط با رسیدگی به مسائل و مشکلات اتباع خارجی مقیم ایران بیان کرد: برای رسیدگی بهتر به امور عزیزان مهاجر لایحه‌ای نیز در دست تهیه است که در صورت ارائه دیدگاه دست اندرکاران امور مهاجرت، از آن استقبال می‌کنیم تا پاسخگوی یک سلسله از مشکلات مهاجران در ایران باشد.

وحیدی با تاکید بر اینکه دست اندرکاران امور مهاجران مقیم ایران باید در انجام وظیفه خود مراقبت‌های لازم را به‌عمل آورند، گفت: رفتار با مهاجران باید در چارچوب قانون باشد.

همچنین عبدالله مبینی رئیس سازمان ملی مهاجرت وزارت کشور، در ابتدای این جلسه در سخنان کوتاهی هدف از برگزاری کارگاه دو روزه ساماندهی طرح حکمرانی هوشمند مهاجرین را تشریح کرد.

وی افزود: بحث در ارتباط با مهاجران بسیار متنوع و متکثر است و باید طرح‌های نوینی در ارتباط با ارائه خدمات به این عزیزان تهیه و اجرا شود.

مبینی با اشاره به طراحی و تهیه سامانه‌ای هوشمند برای رسیدگی بهتر به امور مهاجران مقیم ایران در سازمان مزبور تصریح کرد: در کارگاه مزبور، به عنوان اولین گام، مدیران کل استان‌های سراسر کشور در ارتباط با نحوه استفاده از این سامانه، آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار