کد خبر: ۸۶۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
گروه استان‌ها- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: خروج گندم و ادوات کشاورزی از استان گلستان ممنوع شد و در صورت مشاهده پلیس نسبت به توقیف بار و وسیله نقلیه اقدام خواهد کرد.
خروج گندم از استان گلستان ممنوع شد

به گزارش آرانیوز از گرگان، سیدمحمد دهنوی ظهر امروز در حاشیه جلسه کارگروه هماهنگی خرید و قیمت‌گذاری تضمینی محصولات زراعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور افزایش نظارت‌ها و کنترل فرآیند تولید، خرید و توزیع گندم در استان اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت مکلف است ظرف مدت 48 ساعت دسترسی‌های لازم سامانه جامع انبارها، سامانه‌های خرید و فروش محصولات کشاورزی را برای پلیس امنیت اقتصادی و دیگر نهادهای نظارتی ایجاد کند.

وی عنوان کرد: خروج گندم و خروج ادوات کشاورزی به ویژه کمباین از استان ممنوع است و در صورت مشاهده پلیس نسبت به توقیف محموله و وسیله نقلیه اقدام خواهد کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان تصریح کرد: تمامی انبارهای خصوصی و دولتی متعلق به هر سازمان و ارگان باید موجودی، ورودی و خروجی‌های خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند در غیر این صورت برابر مقررات و قانون برخورد خواهد شد.

دهنوی گفت: همه انبارها باید به صورت آنلاین به شبکه نظارت متصل بوده تا امکان دسترسی‌های به لحظه به موجودی انبارها وجود داشته باشد و تمامی سیلوها هم باید به دوربین فعال مجهز شده و سیلوها نیز موجودی خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند.

وی اضافه کرد: ساعت کار همه مراکز دولتی خرید تضمینی گندم از ساعت 7 صبح تا ساعت 21 و 30 دقیقه خواهد بود و در صورت لزوم با نظر فرماندار تا جمع‌آوری آخرین بار ادامه خواهد داشت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان خاطرنشان کرد: در جلسه امروز مصوب شد اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کنترل جدی و دقیق نسبت به نرخ حمل و نقل محصولات کشاورزی داشته باشد.

دهنوی بیان کرد: جهاد کشاورزی مکلف شد اطلاع‌رسانی دقیق درباره نحوه خرید تضمینی گندم در تمام مراحل را برای مردم اطلاع‌رسانی کند.

وی گفت: قیمت خرید تضمینی گندم امسال 11 هزار و 500 تومان قیمت‌گذاری شده و تمام تلاش دولت بر این است که در کمتر از یک هفته مبلغ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به کشاورزان پرداخت شود.

 

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار