کد خبر: ۸۸۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
گروه استانها_رئیس پلیس فتا استان مازندران از بازگرداندن بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال از وجه به سرقت رفته قربانیان جرائم سایبری شهروندان، خبر داد و گفت: در ۱۰ ماه گذشته، ۴۵ باند کلاهبرداری سایبری در مازندران منهدم شد.
بازگرداندن ۳۰۰ میلیاردی وجوه سرقتی قربانیان جرائم سایبری در مازندران/ ۴۵ باند کلاهبرداری سایبری منهدم شد

به گزارش آرانيوز از ساری، و به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران، سرهنگ سامع خورشاد در تشریح این خبر، اظهار کرد: با اقدامات اطلاعاتی و فنی مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته پلیس فتا مازندران طی چند ماه اخیر45 باند کلاهبرداری در حوزه‌های متخلف شناسایی و منهدم شده است.

وی افزود: در 10 ماه اخیر با کشف جرایم برداشت غیرمجاز اینترنتی که وجوه قابل توجه به یغما رفته بود، با مسدود شدن حساب مجرمان این حوزه، بیش از 300 میلیارد ریال از وجوه حاصل از برداشت غیرمجاز مجرمان توسط مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته به مالباختگان برگشت داده شد.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: این میزان مبلغ که با دستور مرجع قضائی بلافاصله پس از مسدود شدن حساب مجرمان در اختیار مالباختگان قرار گرفت غیر از پرونده‌هایی است که باید سیر قضائی آن طی شود.

وی با اشاره به برخی از روش های کلاهبرداری ها و وجوه به سرقت رفته اینترنتی توسط مجرمان، گفت: ارتقاء آگاهی و دانش عمومی در زمینه روش های پیشگیری از جرم بخصوص جرایم سایبری همواره موثر است و این پلیس با بهره مندی از کارشناسان خبره وآموزش دیده و همکاری مستمر با رسانه های جمعی استان آموزش ها و هشدارهای لازم را به شهروندان ارایه 

سرهنگ خورشاد خاطرنشان کرد: پلیس فتای استان مازندران با تمام توان جهت احقاق حقوق شهروندان تلاش می کند که با همکاری شهروندان با رعایت نکات امنیتی که توسط کارشناسان پلیس فتا ارایه می شود، می تواند فضای مجازی را برای کاربران به محیطی امن تبدیل کند.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار