کد خبر: ۹۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
سردار قریشی با اشاره به اقتدار امروز کشور گفت: زمانی ما با دشمن در مرز‌های کشورمان می‌جنگیدیم، ولی امروز ما دشمنان خود را تا سواحل مدیترانه تعقیب می‌کنیم.

سردار قریشیبه گزارش آرانیوز، سردار سرتیپ «سید قاسم قریشی» جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز (سه‌شنبه) در آیین بزرگداشت روز بسیج اساتید که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در یک نبرد نابرابر با دشمنان، امروز نسبت به اوایل انقلاب در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه زمانی در هیچ عرصه‌ای حرفی برای گفتن نداشتیم، اما امروز الگو‌های بسیاری را برای جهانیان معرفی کرده‌ایم، گفت: ۴۰ سال قبل در زمینه پزشکی هیچ حرفی برای گفتن نداشتیم، ولی امروز ۹۵ درصد موضوعات مرتبط با پزشکی را در داخل تأمین می‌کنیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: علاوه بر این، امروز کار ساخت مهم‌ترین سدها و پل‌ها را به نحوی انجام می‌دهیم که در دنیا در سطح اول این عرصه قرار داریم؛ همچنین زمانی بود که حتی قادر به ساخت سرم هم نبودیم، ولی امروز در جراحی و برخی زمینه‌های پزشکی جزو سه کشور اول دنیا هستیم.

سردار قریشی ادامه داد: زمانی برای تأمین تجهیزات نظامی با مشکل مواجه بودیم به نحوی که در عملیات بیت‌المقدس قادر به تأمین سلاح برای رزمندگان و قادر به ساخت موشک‌ ابتدایی ضد تانک هم نبودیم. آمریکایی‌ها زمانی ما را تحریم می‌کردند تا فشنگ ندهند، اما امروز تحریم می‌کنند تا موشک و سلاح ضد تانک و ضد هواپیما نسازیم.

وی اضافه کرد: زمانی ما با دشمن در مرز‌های کشورمان می‌جنگیدیم، ولی امروز ما دشمنان خود را تا سواحل مدیترانه تعقیب می‌کنیم؛ ما آن روزها در نهایت ضعف بودیم، ولی امروز از توانمندی بالایی برخورداریم و می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم که البته در این رابطه، اساتید بسیجی نقش مهمی دارند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران گفت: این شهید، کرسی استادی دانشگاه در آمریکا را رها کرد و به مناطق محروم جنوب لبنان رفت و پایه‌گذار جنبش مقاومت ضد صهیونیستی در لبنان شد. زمانی هم که جنگ تحمیلی آغاز شد، با اینکه در شورای عالی دفاع و وزارت دفاع مسئولیت داشت و می‌توانست در تهران بماند، ولی به مقابله با دشمن در کردستان رفت، سپس فرمانده ستاد جنگ‌های نامنظم شد و اولین کانال دفاعی را خوزستان احداث کرد.

سردار قریشی با بیان اینکه اگر مقاومت ۳۳ روز اول مردم در خرمشهر نبود، ایران در جنگ شکست می‌خورد، افزود: به دلیل کم‌کاری ما در بعضی جا‌ها دشمن توانسته نتایجی را بگیرد، اما ما نباید بگذاریم این موضوع ادامه یابد و تحقق این مهم با جهاد تبیین صورت می‌گیرد؛ جهادی که انجام آن توسط اساتید بسیجی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، بسیار مهم است.

انتهای پیام/

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار