کد خبر: ۹۴۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
سفیر بنگلادش در تهران با حضور در ستاد نیروی دریایی ارتش با امیر دریادار ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش آرانیوز، «گوسال اعظم سارکار» سفیر بنگلادش در تهران با حضور در ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده این نیرو دیدار و گفت‌وگو کرد.

دریادار ایرانی در این دیدار با اشاره به رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: توجه و ایجاد تعامل بیشتر با نیروی دریایی کشورهایی که مورد ظلم واقع شدند و مسیر پیشرفت را به خوبی طی می‌کنند و به عبارتی روی پای خود می‌ایستند از اهداف نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

فرمانده نداجا از همکاری نظامی دو کشور به عنوان یکی از عوامل اصلی گسترش روابط در حوزه‌های مختلف نام برد و افزود: کشورهایی که در حال طی کردن مسیر پیشرفت و شکوفایی هستند، دشمن مشترکی دارند که با در کنار هم بودن به‌ویژه در بخش امنیت، می‌توانند در توسعه همدیگر در حوزه های مختلف اثربخش باشند.

امیر ایرانی با اشاره به مزایای گسترش همکاری‌های نظامی مشترک میان دو کشور تصریح کرد: تعامل و تبادل تجربیات مشترک به‌ویژه در حوزه آموزش باعث پیشرفت نیرو‌های دریایی هر دو کشور می‌شود.

سفیر بنگلادش نیز در این دیدار با اشاره به اینکه روابط تاریخی و سنتی میان دو کشور به سالیان قبل برمی‌گردد، گفت: تقویت روابط و مشارکت در زمینه‌های مختلف با توجه به ساحلی بودن هر دو کشور و همچنین ارتقای اقتصاد آبی از برنامه‌های این کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار