کد خبر: ۱۰۲۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار اعلام کرد: در هفته سوم اردیبهشت بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان مطالبات سنواتی و سود جاری سهامداران از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز شد.

پرداخت بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان سود سنواتی و جاری با سجام

به گزارش آرانیوز به نقل از روابط عمومی سمات، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در هفته سوم اردیبهشت ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۸ ناشر سود سنواتی و ۶ ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده اند.

واریز سود سنواتی ۶ شرکت
بر اساس این گزارش، در این دوره زمانی، ۶ شرکت‌ «الکتریک‌ خودرو شرق، پخش‌هجرت، پتروشیمی‌ جم، سرمایه ‌گذاری ‌ساختمانی‌ بین‌المللی ‌نام‌ آوران‌ مهندسی، فروشگاه‌های‌ زنجیره‌ای‌ افق ‌کوروش‌و پلیمرآریاساسول»، سود سنواتی ۲۵۲ هزار و ۳۹۷ سهامدار را که شامل ۸۰ میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده اند.

پرداخت ۱۳۱ میلیارد تومان سود جاری
همچنین تا پایان هفته سوم اردیبهشت ماه امسال، ۸ ناشر «قند ارومیه، تکادو، به ‌پرداخت‌ ملت، سیمان‌لارسبزوار، سرمایه‌گذاری ‌توسعه‌ وعمران ‌استان ‌کرمان، بیمه‌ اتکایی ‌سامان، سیمان‌ کرمان و مدیریت ‌انرژی ‌امید تابان‌ هور»، سود جاری ۴۷۷ هزار و ۵۶۷ سهامدار که شامل ۱۳۱ میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

سامانه سجام چیست؟
لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن
گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می رود.

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار