کد خبر: ۱۰۲۶۷۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۸
در دیدار وزیر نفت ایران و مسئول دیپلماسی انرژی روسیه، دو طرف در مورد ارتقای همکاری در زمینه برق و انرژی هسته‌ای و منابع انرژی‌های تجدیدپذیر گفت‌وگو کردند.

همکاری‌ ایران و روسیه‌ در زمینه برق و انرژی هسته‌ای افزایش می‌یابد

به گزارش آرانیوز، دولت روسیه طی بیانیه‌ای از ملاقات وزیر نفت ایران و مسئول دیپلماسی انرژی روسیه و مذاکرات دو طرف در زمینه انرژی خبر داد.

در این رابطه خبرگزاری رویترز نوشت، الکساندر نوآک، معاون نخست‌وزیر روسیه و مسئول دیپلماسی انرژی این کشور، در راس هیأتی عالی‌رتبه از روز سه‌شنبه وارد ایران شده است.

 این مقام روس بر مزایای همکاری بیشتر در بخش نفت و گاز تاکید کرد.

روسیه و ایران که هر دو تحت تحریم های غرب قرار دارند، روابط نزدیک‌تری به منظور تقویت اقتصاد خود برقرار می‌کنند تا تحریم‌های غرب را ناکارآمد کنند.

دولت روسیه در بیانیه‌اش اعلام کرد، نوآک با جواد اوجی، وزیر نفت ایران ملاقات و از تعدادی از تولیدکنندگان تجهیزات نفت و گاز بازدید کرده است. انها در مورد همکاری با یکدیگر در مورد سوخت، انرژی و بخش حمل و نقل بحث و تبادل و نظر کردند.

الکساندر نوآک گفت: «صنعت نفت و گاز ستون فقرات اقتصاد کشورهای ماست. تقویت همکاری‌های دوجانبه در این زمینه، بی تردید ثبات اقتصادی ایران و روسیه را افزایش خواهد داد.»

در ادامه این بیانیه بدون ارائه جزئیات آمده است، دو طرف همچنین در مورد همکاری در بخش برق و انرژی هسته‌ای و منابع انرژی‌های تجدیدپذیر بحث و گفت‌و گو کردند.

منابع صنعتی در ماه آوریل مدعی شدند، روسیه صادرات سوخت به ایران از طریق خط آهن را برای نخستین بار آغاز کرده است.

 پایان پیام/

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار