کد خبر: ۱۰۲۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
جانشین قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص) عنوان کرد؛
سرلشکر حسنی سعدی گفت: هیأت معارف جنگ سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در شبیه‌سازی مناطق جنگی و آگاه‌سازی دانشجویانی که ۳۰ سال خدمت را پیش رو دارند، نقش بسزایی ایفا می‌کند.

هئیت معارف جنگ در شبیه‌سازی مناطق جنگی نقش به‌سزایی داردبه گزارش آرانیوز، امیر سرلشکر «حسین حسنی‌سعدی» جانشین قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص) در بیست و سومین دوره آموزش میدانی معارف جنگ سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در جمع دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش و در منطقه عملیاتی کوت کاپن با تأکید بر اهمیّت و جایگاه هیئت معارف جنگ اظهار داشت: به دلیل مدت طولانی هشت ساله جنگ تحمیلی و خستگی رزمندگان، در سال‌های ابتدایی پس از پایان دفاع مقدس فرصت و توان بیان مسائل جنگ تحمیلی و آنچه بر رزمندگان گذشته بود به معنای واقعی نبود، بنابراین خواه یا ناخواه باید زمانی می‌گذشت تا عده‌ای از استادان و پیشکسوتان دفاع مقدس که در دفاع مقدس حضور فعالی داشته‌اند، گرد هم بیایند و به بازگو کردن آنچه که در جنگ گذشته بود می‌پرداختند تا برای آیندگان به یادگار بماند.

سرلشکر حسنی سعدی ادامه داد: در پائیز سال ۱۳۷۴ به منظور آشنایی دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) با جلوه‌های حماسی و مضامین ارزشی دفاع مقدس، اولین دوره آموزش تحت عنوان معارف جنگ آغاز شد. پس از این دوره، شهید سپهبد علی صیاد شیرازی به این نتیجه رسید که در تکمیل این کار لازم است تشکیلاتی را سازماندهی کند تا با تلاش دسته جمعی و به کارگیری فرماندهان رده‌های مختلف در صحنه‌های نبرد، مدارک لازم تهیه شود و آموزش معارف جنگ را به صورتی جامع‌تر انجام دهند. بعد از اخذ مصوبه از محضر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) شهید صیاد شیرازی این تشکیلات را سازماندهی و به نام هیئت معارف جنگ معرفی کرد.

وی افزود: هیأت معارف جنگ سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در شبیه‌سازی مناطق جنگی و آگاه‌سازی دانشجویانی که ۳۰ سال خدمت را پیش رو دارند نقش به‌سزایی ایفا می‌کند، چرا که آنان با شنیدن این درس‌ها خود را برای روبه رو شدن با چنین شرایط‌هایی به نحو شایسته مهیا می‌کنند.

جانشین قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص) با اشاره به از خودگذشتگی رزمندگان در منطقه عملیاتی کوت کاپن خاطر نشان کرد: تپه‌های کوت کاپن از محل‌هایی بود که عملیات‌های فتح‌المبین و بیت‌المقدس در آن انجام شد. در عملیات فتح‌المبین، چهار قرارگاه اجرا کننده از محور‌های مختلف و پس از شکستن هجمه‌های دشمن به سمت پل کرخه وارد عملیات شدند و طی چهار مرحله مناطق مختلفی از جمله عین خوش، کوت کاپن، دشت آزادگان و ... را از چنگ دشمن خارج کردند. مقاومت و استقرار دشمن در کوت کاپن به اندازه‌ای قوی بود که هیچ‌کس فکر نمی‌کرد این منطقه آزاد شود، اما سرانجام رزمندگان اسلام توانستند با اقتدار کامل این منطقه را تسخیر و بیش از پنج هزار نیروی دشمن را نیز در آن اسیر کنند.

انتهای پیام/ 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار