کد خبر: ۱۰۲۸۸۲
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۸
جمعی از ‌ دیپلمات‌های ‌عراق، افغانستان و پاکستان و رئیس و کارشناسان نمایندگی وزارت امورخارجه در مشهد‌ از بخش بیماران بین‌الملل (I.P.D) بیمارستان علامه بهلول گنابادی بازدید کردند.
بازدید جمعی از دیپلمات‌های کشورهای جهان اسلام از بیمارستان علامه بهلول گنابادی

به گزارش آرانیوز از گناباد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جلسه‌ای که با حضور این دیپلمات‌ها در سالن اجلاس بیمارستان علامه بهلول گنابادی برگزار شد، از گناباد به عنوان شهر قنات، قنوت و قناعت یاد کرد و اظهارداشت: بر اسـاس شواهـد تاریخی و طبیعی موجـود از جمله قنـات قصبه قدمت شهرستان گناباد به پیش از دوره هخامنشیان بر می‌گردد و از قدیمی ترین شهرهای ایران است. 

رضا احمدی افزود: این شهرستان از موقعیت استراتژیک ویژه در مسیر ارتباطی استان‌های خراسان رضوی و جنوبی و سیستان و بلوچستان و  کشورهای دوست و برادر افغانستان و پاکستان برخوردار است.

وی از گناباد به عنوان شهری دانشگاهی با حدود 13 مرکز آموزشی و بیش از 12 هزار دانشجو یاد و اظهار کرد: مردم گناباد احترام ویژه ای برای دانشگاه، اساتید و دانشجویان قائل هستند.

احمدی با اشاره به قدمت حدود  36 ساله دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در حال حاضر در این دانشگاه دانشجویان در  31  مقطع رشته تحصیلی شامل پزشکی عمومی،phd  by  research، 11 رشته کارشناسی ارشد و  13 رشته کارشناسی و کاردانی مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه حدود  130 عضو هیئت علمی در 4 دانشکده پزشکی، بهداشت، پرستاری و پیراپزشکی کار آموزش دو هزار دانشجو را بر عهده دارند، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گناباد شامل مراکز تحقیقاتی توسعه اجتماعی و ارتقا سلامت،  عوامل اجتماعی موثر بر سلامت (SDH) ، پرستاری، بیماریهای عفونی و سلامت باروری و جمعیت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به دانش آموختگی پنج دوره دانشجوی پزشکی در این دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر 44 دانشجو بین الملل از کشور های افغانستان، عراق و ترکمنستان در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

احمدی با بیان اینکه بیمارستان علامه بهلول گنابادی، فروردین 1396 در زمینی به مساحت 80 هزار مترمربع و بازیربنای 24 هزار مترمربع در هفت طبقه ساخته شده است، گفت: این بیمارستان دارای 320 تخت مصوب و 378 تخت فعال است.

وی افزود: این بیمارستان در جشنواره عمران سلامت در سال 96 در بین 360 بیمارستان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی لوح تقدیر 7 بیمارستان برتر را کسب کرد.

احمدی با بیان اینکه در حال حاضر خدمات بیمارستان در درمانگاه تخصصی، بخش پاراکلینیک، 16 بخش درمانی و بخش گردشگری سلامت ارائه می شود، اظهار کرد: این بیمارستان دارای 5 اتاق عمل مجهز با امکانات پیشرفته و به روز و جراحان متبحر و مجرب است.

وی گواهینامه اعتباربخشی ملی Top grade درجه یک برتر سال 1400 ، تأیید اعتباربخشی آموزشی بیمارستان و تأییدیه 3 ساله بیمارستان دوستدار کودک سال 1401 را از جمله تاییدیه‌های مهم این بیمارستان برشمرد و تصریح کرد: انجام 8159 مورد عمل جراحی، 78441 خدمت طب تصویری، 115 هزار مورد آزمایش و مراجعه بیش از 107 هزار نفر به اورژانس بخشی از فعالیت‌های این بیمارستان در سال 1401 است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه بیمارستان علامه بهلول با اخذ مجوز IPD آمادگی کامل برای پذیرش و درمان بیماران کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق را دارد، خاطرنشان کرد: فضای ساختار فیزیکی و تجهیزات و نیروی تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان و جمعیت کم تحت پوشش 2 امتیاز خاص بیمارستان علامه بهلول برای ارائه خدمات به بیماران گردشگری سلامت است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور نیز در این جلسه با قدردانی از استقبال مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گناباد، وجود چنین بیمارستانی در این منطقه کویری را منحصر به فرد و یک ظرفیت مناسب دانست.

محمد بهشتی منفرد از تردد زائران پاکستانی از مسیرهای مواصلاتی شهرستان گناباد به سمت مشهد مقدس را هم یک ظرفیت بالقوه مناسب دانست و گفت: باید با تعامل بیشتر با سرکنسولی کشورهای همسایه و معرفی ظرفیت‌های گردشگری و درمانی، زمینه رونق گردشگری سلامت در این منطقه را فراهم کرد.

سید جواد موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی هم در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های خوب گردشگری شهرستان گناباد گفت: برای افرادی که از کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان برای درمان به بیمارستان علامه بهلول گنابادی مراجعه کنند اقامت رایگان  فراهم می‌کنیم.

محمد ططر معاون کنسول عراق، محمد شهریار کنسول پاکستان و عبدالقیوم یادگاری دبیر اول سرکنسولگری افغانستان هم در این نشست با ابراز خرسندی از آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری و درمانی شهرستان گناباد اظهار امیدواری کردند که با تعامل بیشتر بتوانند زمینه حضور هموطنان خود در این شهرستان را فراهم کنند.

انتهای پیام/‌

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار