کد خبر: ۱۰۳۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲
رحیمی جهان آبادی در مخالفت با علی‌آبادی:
عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به ممانعت علی آبادی از واردات لوکوموتیو در دوره ای که در کشور سمتی داشت، گفت: چطور وی می تواند با واردات خودرو در حال حاضر موافق باشد.

برنامه‌های وزیر پیشنهادی صمت در میدان انقلاب هم پیدا می‌شود

به گزارش آرانیوز، جلیل رحیمی جهان آبادی در نشست علنی صبح امروز (سه شنبه، ۲۳ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت عباس علی آبادی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در مخالفت با برنامه‌های وی، با بیان اینکه شما در حال تصمیم گیری برای وزارتخانه‌ای هستید که سرنوشت مردم را رقم می‌زند، گفت: ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی، ۳۳ درصد اشتغال کشور، ۷۵ درصد صادرات غیرنفتی، واحدهای صنعتی نیمه کاره، ارز تأمین نشده، خودروهای لگن و بی کیفیت با برنامه‌هایی که از میدان انقلاب هم می‌توان آنها را پرینت گرفت و ارائه کرد، قابل حل نیست.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به نمایندگان با تأکید بر اینکه شما نمایندگانی هستید که برای هر رأی و نظری که می‌دهید باید به خداوند پاسخگو باشید، با اشاره به صفحه‌ای از برنامه‌های وزیر پیشنهادی، عنوان کرد: موضوع جمع آوری آب‌های سطحی در فصل زمستان در حوضچه‌های ذخیره آب و احداث تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی از موضوعاتی نیست که از برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت باشد.

وی در ادامه خطاب به علی آبادی گفت: شما خودرو را ۸ برابر قیمت در خارج از نظم به ملت می‌فروشید. در حال حاضر مصوب شده که ۱۷۶ درصد سود بازرگانی از خودرو گرفته می‌شود و شما می‌گوئید موافق واردات خودرو هستید اما سابقه شما نشان می‌دهد زمانی که سمتی داشتید مانع واردات لوکوموتیو به کشور شدید پس چه برنامه‌ای برای واردات خودرو با عوارض ۱۷۶ درصد دارید.

رحیمی جهان آبادی در ادامه برنامه‌های وزیر پیشنهادی صمت را یک انشای کلی دانست و افزود: تولید حداکثری در معدن و سیمان یک انشا است. شما نمایندگان امین مردم هستید و در حال رأی دادن به یک انشا به جای برنامه برای وزارتخانه صمت هستید و ممکن است ۶ ماه دیگر همینجا بایستید و بگویید وزیر باید استیضاح شوید.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: اینجا خانه ملت است و قرار است درد ملت پیگیری شود. من فرض می‌گیرم مدرک تحصیلی آقای علی آبادی درست باشد و کاری به شخصیت والای ایشان ندارم. من به برنامه ایشان انتقاد دارم، برنامه‌ای که حتی خود وزیر پیشنهادی آن را نخوانده است. هر کدام از شما به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی شوید، مشاوران شما مشابه این برنامه را در کشوی شما قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: مردم در حال کشته شدن در جاده‌ها هستند و ۸ برابر قیمت خودرو بابت آن هزینه می‌کنند. مردم مافیای خودرو در کشور را تحمل می‌کنند. وضعیت سیمان در کشور را ببینید. در جایی که مردم آب خوردن ندارند صنایع گندله سازی و سیمان تأسیس شده است.

رحیمی جهان آبادی با انتقاد از نحوه تقسیم بندی مسئولیت‌ها در کشور عنوان کرد: کسی که پزشک اطفال است وزیر خارجه می‌شود، کسی که علوم سیاسی خوانده، وزیر کار می‌شود و این مشکل کل دولت‌ها و کل جناح‌های ما است و همین باعث شده که کشور به روز سیاه بشیند و کمر مردم زیر بار تورم بشکند.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید به جوابی که به خدا، ملت و تاریخ می‌دهید فکر کنید و بعد به کسانی رأی دهید که برنامه‌های شعاری و انشایی دارند./

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار