کد خبر: ۱۰۳۷۷۲
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۸
معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی از آغاز به‌کار دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «شمعدانی‌ها» در استان مرکزی خبر داد.
آغاز به‌‌کار دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «شمعدانی‌ها» در استان مرکزی

به‌گزارش آرانیوز از اراک، ظهر امروز از پوستر دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه شمعدانی‌ها رونمایی شد، این جشنواره می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش داشته باشد و می‌توان با به‌کارگیری هنر در میدان و زندگی بر آسیب‌های اجتماعی غلبه کرد. این جشنواره با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقع جرم دادگستری کل استان، اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی، شهرداری اراک و انجمن سینمای جوانان با استفاده از ظرفیت 60 دفتر و تولیدات آنها برگزار می‌شود.

محسن خیرمند، معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در حاشیه این مراسم با اشاره به موضوع جشنواره ملی فیلم‌های کوتاه شمعدانی‌ها، اظهار داشت: موضوع جشنواره شمعدانی‌ها پیرامون حوزه نفی خشونت است، چرا که در سال‌های گذشته میزان خشونت‌های کلامی و رفتاری در استان مرکزی بالا بوده است. 

وی افزود: جشنواره ملی فیلم‌های کوتاه شمعدانی‌ها به عنوان یک کار نو و افتخاری در استان مرکزی در سال 99 تا 1400 برگزار شد و آثاری به دست رسید، این جشنواره می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش داشته باشد و می‌توان با به‌کارگیری هنر در میدان و زندگی بر آسیب‌های اجتماعی غلبه کرد. 

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی تصریح کرد: امسال دومین جشنواره شمعدانی برگزار می‌شود، در این طرح از ظرفیت 60 انجمن سینمای جوانان در سراسر کشور بهره‌برداری می‌شود و در نهایت بعد از ایام محرم و صفر و اواخر شهریورماه اختتامیه دومین جشنواره فیلم کوتاه شمعدانی‌ها به میزبانی شهرداری اراک برگزار می‌شود. 

خیرمند بیان کرد: کمتر جشنواره‌ای به شکل تخصصی در حوزه اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی ورود کرده است که جای تقدیر دارد، چرا که پرداختن به نقش هنر در کاهش آسیب‌های اجتماعی مقوله‌ای است که بیش از گذشته قابل توجه است و امید است با این اقدامات سبب ترویج این تفکر و اندیشه در جامعه شویم. 

وی عنوان کرد: این جشنواره با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقع جرم دادگستری کل استان، اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی، شهرداری اراک، و انجمن سینمای جوانان و با استفاده از ظرفیت 60 دفتر و تولیدات آنها برگزار می‌شود و تلاش بر این است کیفیت جوایز نسبت به قبل افزایش داشته باشد و از داوران بین‌المللی استفاده شود و یکی از کارگردانان در حوزه اجتماعی در مراسم اختتامیه حضور داشته باشند.

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی خاطرنشان کرد: «شمشیر چوبی» به عنوان یکی از اثرات برگزیده در جشنواره ملی فیلم‌های کوتاه شمعدانی‌ها برگزیده شده است. 

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار