کد خبر: ۱۰۷۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳
فرماندار بیرجند با اشاره به علت بوی نامطبوع گاز شامگاه یکشنبه در این شهر گفت: اشتباه در فرمول تولید کارخانه هیدروکربن منطقه ویژه اقتصادی نزدیک شهر بیرجند علت بوی نامطبوع منتشر شده بود.
نقص تولید هیدروکربن علت بوی نامطبوع در بیرجند

به گزارش آرانیوز از بیرجند، علی فاضلی‌فرد صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شامگاه یکشنبه در منطقه شمال شهر بیرجند بوی نامطبوعی از گاز منتشر شده بود که موجب نگرانی ساکنان این منطقه شده بود.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد نقص فنی و ترکیدگی لوله یا نشت گازی صورت نگرفته، بلکه ترکیب اشتباه در فرمول تولید کارخانه هیدروکربن منطقه ویژه اقتصادی نزدیک شهر بیرجند علت بوی گاز منتشر شده بوده است.

فرماندار بیرجند با بیان اینکه اخطارهای لازم به این واحد تولید هیدروکربن داده شده و در صورت تکرار این موضوع برخورد قانونی خواهد شد، بیان کرد: برخی از تانکرهای حمل گاز مایع نیز در نزدیکی شهر بیرجند پارک می‌کنند که در این راستا اخطارهای لازم توسط پلیس به رانندگان داده شده است.

فاضلی با اشاره به مسمومیت گاز منتشر شده هیدروکربن در بیرجند تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی از مسمومیت در این زمینه صورت نگرفته است.

وی به خطرات زیست محیطی اشاره و خاطرنشان کرد: خطر زیست محیطی از این مسئله هنوز گزارش نشده و کارشناسان بهداشت نیز در منطقه ویژه اقتصادی برای بررسی بیشتر مستقر هستند.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار