کد خبر: ۱۰۷۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹
فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از کشف فرآورده‌های نفتی قاچاق توسط دلاورمردان دریایی خبر داد.
کشف محموله میلیاردی سوخت در سواحل مکران/ ۹ فروند شناور توقیف شد

سردار رضا شجاعی در گفت‌وگو با آرانیوز در زاهدان اظهار داشت: ماموران پایگاه دریابانی چابهار از خروج چند فروند شناور حامل کالای قاچاق از کشور مطلع شدند و سریعاً دستگیری آنها را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان افزود: پس از حضور دریابانان در محل، 9 فروند شناور حامل سوخت و کالای قاچاق را مشاهده و با اقتدار آنها را توقیف کردند.

وی خاطر نشان کردند: دریابانان در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف 3 فروند شناور لنج 6فروند قایق و دستگیری 37 نفر متهم، مقدار 90 هزار لیتر سوخت گازوئیل، را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به ارزش بیش از 38 میلیارد و 780 میلیون ریال کالاهای مکشوفه، خاطرنشان کرد: کالاهای کشف شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

کشف چوب قاچاق توسط دریابانان بندر چابهار

 سرهنگ علی حاجت‌پور‌ فرمانده پایگاه دریابانی چابهار نیز اظهار داشت: ماموران پاسگاه «گواتر» حین گشت‌زنی در حوزه ماموریتی به یک دستگاه شناور  حامل چوب مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از شناور مورد نظر 300 عدد چوب قلیان 600 کیلوگرم تنباکو قاچاق را کشف کنند. برابر با اعلام کارشناسان ارزش این محموله‌های قاچاق یک میلیارد و 300 میلیون ریال برآورد شده است.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار