کد خبر: ۱۰۷۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵
رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت: بسیاری می‌گویند توفیقات در جذب قلوب به سمت اسلام در آفریقا کار شیخ زکزاکی است، اما من باید بگویم که این از اعجازات امام خمینی(ره) است.
شیخ زکزاکی: توفیقات جذب قلوب به سمت اسلام در آفریقا از اعجازات امام خمینی (ره) است

به گزارش آرانیوز از مشهد، به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار علمای مشهد مقدس با شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه که در حرم مطهر امام رضا(ع) انجام شد، با اشاره به تاریخچه فعالیت وی، اظهارداشت: شیخ زکزاکی از بنیان گذاران جنبش اسلامی نیجریه مدارس اسلامی بسیاری را در این کشور تأسیس کرده است.

وی با بیان اینکه با تلاش‌های شیخ زکزاکی حدود 15 میلیون نفر در نیجریه شیعه یا محب اهل بیت(ع) شده‌اند، ابراز کرد: علاوه بر این در نیجریه چندین میلیون مسیحی نیز از طرفداران سرسخت شیخ زکزاکی هستند و در مراسم‌های ایشان حضور می‌یابند، تخمین زده می‌شود حدود 20 میلیون نفر در آفریقا از مسلمانان و غیرمسلمانان عضو حرکت اسلامی نیجریه هستند.

تولیت آستان قدس رضوی ضمن آرزوی موفقیت برای حرکت اسلامی نیجریه، اظهار کرد: شیخ زکزاکی تاکنون برای عقاید خود 6 بار به زندان افتاده و حدود 15 سال از عمر خویش را در حبس گذرانده است و در این راه چندین تن از فرزندان و اعضای خانواده و هزاران نفر از طرفداران ایشان به شهادت رسیده‌اند.

شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های مسلمان در نیجریه ارائه داد و تصریح کرد: در نیجریه سخن از اهل بیت(ع) اختصاص به مکتب خاصی ندارد و همه مسلمانان این کشور اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را دوست دارند و هنگامی که نام آن حضرات را می‌شنوند محبت خود را ابراز می‌کنند، همچنین مسلمانان نیجریه اهتمام بسیار جدی و پر رنگی به قرآن کریم دارند و بسیاری حفظ قرآن را از کودکی آغاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه نیجریه جزو کشورهای دارای بیشترین حفاظ قرآن کریم است، ابراز کرد: در نیجریه اهتمام ویژه به محافل قرآنی به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان وجود دارد و شرح و تفسیر قرآن کریم از بسترهای بسیار مناسب برای جذب قلوب مردم به سوی اسلام است.

زکزاکی عنوان کرد: در گذشته نهج البلاغه در میان مسلمانان نیجریه شناخته شده نبود، اما امروز ما در راستای ترویج و شرح نهج البلاغه اقدام کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، همچنین در حوزه آموزش نسل جوانان مدارس ابتدایی و متوسطه را ایجاد کرده‎ایم، بطوریکه در حال حاضر مدرسه اسلامی بسیاری در سراسر نیجریه را راه اندازی کرده‌ایم.

رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت: بسیاری می‌گویند توفیقات در جذب قلوب به سمت اسلام در آفریقا کار شیخ زکزاکی است، اما من باید بگویم که این از اعجازات امام خمینی(ره) است، اگر انقلاب شکوهمند امام راحل(ره) نبود ای بسا امروز ما چیزی به نام مکتب اهل بیت(ع) را شاهد نبودیم و در آفریقا چیزی به عنوان محبان اهل بیت(ع) نبود.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار