کد خبر: ۱۰۷۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به اجرا طرح لایروبی زهکش‌های شبکه‌های آبیاری گفت: لایروبی شاخه شمالی رودخانه حله به طول ۶۵ کیلومتر توسط سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر تکمیل شد.
تکمیل طرح لایروبی رودخانه حله توسط سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر

به گزارش آرانیوز از بوشهر، علی محمدی صبح امروز در نشست با مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر برای هماهنگی رهاسازی آب سد رئیس علی دلواری با بیان اینکه رودخانه و تالاب حله یکی از مناطق مهم در حوزه زیست انسانی و طبیعی است، اظهار داشت: تأمین حداکثر ظرفیت ممکن آب برای بهره‌برداری در حوزه زیست محیطی و کشاورزی یکی از تعهدات مهم است.

وی ادامه داد: با وجود خشکسالی‌های اخیر، از طریق روش‌های مختلف در آبرسانی به حوزه زیست محیطی و کشاورزی حاشیه رودخانه حله در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر به پیشرفت طرح جامع ساماندهی زهکش‌ها، رودخانه حله و سازه مقسم بند بصری پرداخت و بیان کرد: طرح جامع با هدف بهبود فرآیند آبیاری و تأمین حداکثری آب پایین دست رودخانه حله امسال اجرایی شد.

محمدی با اشاره به مراحل مختلف اجرا طرح جامع ساماندهی زهکش‌ها، رودخانه حله و سازه مقسم بند بصری گفت: لایروبی 59 کیلومتر از زهکش‌های شبکه‌های آبیاری و دشتستان، لایروبی شاخه شمالی و جنوبی رودخانه حله، ساماندهی و بهسازی سازه مقسم بند بصری و لایروبی تالاب حله مجموعه‌ای از اقدامات این طرح است.

وی از تکمیل شدن سازه مقسم بر شاخه شمالی رودخانه حله خبر داد و تصریح کرد: عملیات اجرایی سازه مقسم شاخه جنوبی این رودخانه در حال اجرا است و امیدواریم تا پیش از نخستین بارندگی، عملیات بتنی این طرح تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر این طرح را یک اقدام جهادی و میان بخشی عنوان و بیان کرد: عملیات لایروبی شاخه جنوبی توسط شرکت آب منطقه‌ای بوشهر و لایروبی تالاب توسط سازمان حفاظت از محیط زیست انجام شده است.

محمدی با تقدیر از نقش‌آفرینی مهم سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر در این طرح جامع خاطرنشان کرد: همچنین لایروبی شاخه شمالی رودخانه حله به طول 65 کیلومتر توسط سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر تکمیل شده است.

وی اضافه کرد: با تکمیل این طرح توسط بسیج سازندگی استان بوشهر هم اکنون زیرساخت های لازم برای تحویل آب به کشاورزان و باغداران این منطقه آماده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر از رهاسازی آب از سد رئیس علی دلواری برای حقابه‌بران حاشیه رودخانه حله خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم تا نتیجه این اقدامات، دریافت حجمی راضی کننده از آب توسط بهره‌برداران باشد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار