کد خبر: ۱۰۷۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از دستگیری ۷۵۵ نفر تبعه غیرمجاز در مرزهای شمالی و جنوبی استان خبر داد.
دستگیری ۷۵۵ نفر تبعه غیرمجاز در مرزهای سیستان و بلوچستان

رضا شجاعی در گفت‌وگو با آرانیوز در زاهدان، اظهار داشت: در 72 ساعت گذشته مرزداران منطقه سیستان واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان در راستای حراست از مرز و جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع کشورهای بیگانه، حین پایش منطقه موفق شدند 385 نفر از اتباع افغانستانی را که بدون توجه به محدوده حریم ممنوعه مرزی قصد ورود به عمق خاک کشور داشتند را در مرزهای مشترک ایران با افغانستان دستگیر کنند.

وی افزود: همچنین مرزبانان هنگ مرزی سراوان نیز 375 نفر از اتباع غیرمجاز که علی‌رغم هشدارهای مأمورین مرزی سعی داشتند به عمق خاک کشور پاکستان متواری شوند را با اقدام سریع و قاطع در مرزهای مشترک ایران با پاکستان دستگیر کردند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اتباع خارجی برای ورود، اقامت و خروج از کشورمان باید از طریق مبادی قانونی اقدام کنند در غیر این صورت با آنان برخورد شده و پس از تحویل به مراجع ذی‌صلاح از کشور طرد خواهند شد.

وی گفت: مرزبانی برابر قانون مقابله با تردد و اقامت غیرقانونی اتباع بیگانه غیرمجاز در سیستان و بلوچستان را به صورت جدی در دستور کار دارد تا اثرات سوء و معضلات اجتماعی این پدیده به ویژه بزهکاری‌های مربوطه را مدیریت کند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار