کد خبر: ۱۰۷۳۵۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲
نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس:
نوروزی گفت: دولت آیین‌نامه اعطای تسهیلات ۳۵۰ میلیونی مسکن را هرچه زودتر ابلاغ کند تا پیش گذشتن از زمان ساخت‌وساز، روستاییان مسکن خود را بسازند.

لزوم ابلاغ سریع‌تر وام جدید ساخت مسکن روستایی پیش از گذشتن زمان ساخت‌وساز روستاییان

رحمت‌الله نوروزی، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره لزوم ابلاغ هرچه زودتر آیین‌نامه اعطای وام ۳۵۰ میلیونی مسکن روستایی گفت: قرار بود در این چند سال به‌طور سالیانه یک میلیون مسکن ساخته شود که هنوز عملیاتی نشده است و عرضه مسکن در برابر تقاضا خیلی کم است.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب افزایش فرزندآوری است که این امر نیازمند دسترسی مردم به مسکن، اشتغال و اقتصاد است و در این بین مسکن از سایر عوامل مهمتر است. 

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس توضیح داد: قیمت مسکن در تهران و سایر کلانشهر‌ها به‌طور فزاینده‌ای بالا رفته است به همین دلیل باید هرچه زودتر اقدامی عاجل در این خصوص انجام شود. 

نوروزی با بیان اینکه توسعه ساخت‌وساز مسکن روستایی از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: سال گذشته میزان تسهیلات ساخت مسکن روستایی ۱۰۰ میلیون افزایش داشت و به ۲۰۰ میلیون رسید، اما این آیین‌نامه با تاخیر و تعلل زیادی ابلاغ شد به نحوی که در یک الی دو ماه پایان سال روستاییان توانستند از این وام برخوردار شوند. 

وی ادامه داد: باید به این نکته توجه کنیم که ساخت‌وساز در برخی شهرستان‌ها به دلیل سردسیری بودن و بارندگی زیاد برف و باران در نیمه دوم سال امکان‌پذیر نیست و اگر آیین‌نامه اعطای تسهیلات ۳۵۰ میلیونی مسکن به تعویق بیفتد، این روستاییان هستند که متضرر می‌شوند و نمی‌توانند این مبلغ را دریافت کنند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس اظهار کرد: مجلس تمام اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا دولت آیین‌نامه اعطای تسهیلات ۳۵۰ میلیونی مسکن را هرچه زودتر ابلاغ کند تا پیش از شروع فصل سرما و گذشتن از زمان ساخت‌وساز، روستاییان بتوانند ساخت مسکن خود را شروع کنند.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار