کد خبر: ۱۰۷۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۲
دبیر قرارگاه مواسات و کمک مومنانه استان سمنان از آزادی ۶۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از ابتدای امسال در این استان خبر داد.
آزادی ۶۵ زندانی جرائم غیرعمد استان سمنان

به گزارش آرانیوز از سمنان، مهدی کاشفی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اصلی‌ترین دلیل شکل گیری این قرارگاه دستگیری از نیازمندان و کمک به محرومین بوده است اظهار داشت: قرارگاه مواسات و کمک مؤمنانه استان همانند گذشته از همه توان و ظرفیت در حوزه‌های مختلف برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده خواهند کرد.

مهدی کاشفی تصریح کرد: در بین عرصه‌های نهضت کمک مؤمنانه، یک عرصه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نیز از ابتدا تشکیل شده که هدف از آن، بهره‌گیری از تمام ظرفیت رده‌های بسیج، نهادها، خیرین و مردم است که با شرکت در این کار نیک بتوانند تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد را از زندان آزاد کنند.

وی با اشاره به آزادسازی 65 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان در سال جاری تصریح کرد: آزادسازی این زندانیان در بند به همت قرارگاه مواسات و کمک مؤمنانه استان، سازمان بسیج حقوقدانان استان، ستاد دیه استان سمنان، انجمن حمایت از زندانیان، مرکز وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی بسیج استان سمنان انجام شده است.

کاشفی با بیان اینکه 5 نفر از زندانیان آزاد شده زن و 60 نفر مرد بوده اند اظهار داشت: ارزش بدهی مالی پرداخت شده این زندانیان بیش از 27 میلیارد تومان بوده است.

دبیر قرارگاه مواسات و کمک مؤمنانه استان افزود: همچنین یکهزار بسته معیشتی، 500 بسته لوازم التحریر و یکهزار و 348 مشاوره حقوقی رایگان به خانواده این زندانیان از ابتدای امسال تا کنون ارائه شده است.

وی افزود:  آزادسازی این زندانیان با هماهنگی ستاد دیه و زندان‌های استان سمنان صورت می‌گیرد که تلاش می‌شود تا زندانیان جرائم غیرعمد که افرادی آبرومند بوده و به دلیل مشکلات مالی و بدهی اندک در زندان هستند آزاد شوند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار