کد خبر: ۱۰۷۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: مبلغ چک‌های الکترونیک به‌زودی به هزار میلیارد تومان می‌رسد.

آخرین جزئیات از ارائه خدمت چک الکترونیک بانک‌ها اعلام شد

مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: خوشبختانه بانک‌ها به تدریج در حال اضافه شدن به پروژه چک الکترونیکی هستند. پروژه‌های این چنینی در ابتدا مقداری سختی برای بانک‌ها دارد. اکنون این چک‌ها در بین مردم هم جا افتاده و در حال استفاده هستند به دلیل مطالبه مردم هم بانک‌هایی که خدمت چک الکترونیکی را تاکنون ارائه نکردند به پروژه‌های خود سرعت بخشیدند و فکر می‌کنم زمان زیادی طول نکشد تا بانک‌های جدید به این پروژه بپیوندند.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که تا پایان سال تمام بانک‌ها خدمت چک الکترونیکی را ارائه خواهند کرد؟ بیان کرد: نمی‌توان زمان داد، بانک‌ها هم زیر فشار پروژه‌های زیادی هستند، ولی بعید می‌دانم مشکلاتی دیگر باشد یعنی مشکلات اولیه هم که وجود داشت خوشبختانه برطرف شده و بانک صادرات در این موضوع پیش رو است.

او در خصوص آمار چک‌های الکترونیکی اظهار کرد: چک‌های صادر شده از ۱۰۰ هزار فقره ظرف چند وقت گذشته عبور کرد و مبلغ چک‌های الکترونیک به‌زودی به یک هزار میلیارد تومان می‌رسد و این یعنی که آرام آرام این چک در بین مردم در حال پیداکردن جایگاه خود است.

پیش از این نیز آمنه نادعلی سخنگوی قانون چک به باشگاه خبرنگاران جوان گفته بود؛ تا نیمه شهریور امسال ۱۱ بانک صادرات، تجارت، پارسیان، رفاه، کشاورزی، پاسارگاد، رسالت، ملت، گردشگری، توسعه صادرات، توسعه تعاون به سامانه چکاد (سامانه چک امن دیجیتال) متصل شدند و حدود ۳۱ هزار مشتری هم این خدمت را دریافت کرده‌اند.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار