کد خبر: ۱۰۷۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹
وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و معاون اقتصادی رئیس الوزرای حکومت طالبان بر تقویت روابط تجاری دو کشور تاکید کردند.

تاکید مقامات ایران و افغانستان بر تقویت روابط تجاری

به گزارش آرانیوز نشست مشترک هیات اقتصادی افغانستان و وزارت کشور روز دوشنبه با حضور وزیر کشور، معاونان وزیر، استانداران استان های هم مرز افغانستان، فرماندهی مرزبانی ایران و نمایندگان لشگری و کشوری مرتبط با موضوع و معاون اقتصادی رییس‌الوزرای حکومت طالبان برگزار شد.

در این نشست دو طرف به بررسی آخرین تحولات و زمینه های همکاری دو کشور پرداختند.

وزیر کشور در ابتدای سخنان خود با محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس، برای پیروزی مقاومت دعا کرد.

احمد وحیدی با تاکید بر اینکه ایران آمادگی امضای تفاهم نامه با طرف افغانستانی در زمینه های مورد علاقه دارد، اظهار کرد: مساله آب بر برنامه میان مدت و بلند مدت دو کشور سایه افکنده و باید تلاش شود که این مشکل را برطرف سازیم.

موضوع امنیت مرزها، مبارزه با تروریسم، برقراری شرایط برای بازگشت پناهجویان افغانستان به کشورشان و توسعه روابط تجاری از دیگر مواردی بود که وحیدی به آن‌ها پرداخت.

ملا عبدالغنی برادر نیز در این دیدار به اراده افغانستان برای افزایش روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و از کمک های مردم و دولت ایران به زلزله زدگان آن کشور هم قدردانی کرد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به کشتار مردم بی دفاع فلسطین به دست رژیم غاصب صهیونیستی گفت: مساله فلسطین زمینه ای برای اتحاد و جوامع کشورهای اسلامی است.

هدف از سفر هیات افغانستانی، دیدار و رایزنی با مسئولان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران به منظور ارتقای سطح همکاری‌های تجاری و اقتصادی، توسعه روابط دوجانبه و بررسی زمینه‌ همکاری‌های بیشتر در حوزه تجارت، ترانزیت، سرمایه‌گذاری، همکاری‌های گمرکی و داد و ستد مالی است.

پایان پیام/

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار