کد خبر: ۱۰۷۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸
فرماندار زرآباد گفت: اختصاص سوخت به قایق‌های بدون مجوز در پهنه چهار شهرستان ساحلی استان سیستان و بلوچستان باعث اشتغال در این مناطق خواهد شد.
لزوم اختصاص سوخت به قایق‌های بدون مجوز سواحل سیستان و بلوچستان

به گزارش آرانیوز از زرآباد، کوروش محمدی عصر امروز در جلسه کمیته سوخت شهرستان زرآباد اظهار داشت: در استان هرمزگان به قایق‌های بدون مجوز ماهانه مقداری سوخت تعلق می‌گیرد که امیدواریم به قایق‌های بدون مجوز چهار شهرستان ساحلی استان سیستان و بلوچستان نیز با همان سازوکاری که در استان هرمزگان تعریف شده  تعلق گیرد.

فرماندار زرآباد افزود: در حال حاضر قایق‌های بدون مجوز جنوب استان سوخت خود را از بازار آزاد با قیمت گزاف تامین می‌کنند در حالی که ضمن اشتغال‌زایی در تامین معیشت مردم منطقه ایفاگر نقش هستند.

وی بیان کرد: برای ما و مردم شهرستان زرآباد جای سوال است که چرا خبازی‌های سطح شهرستان که همینجا در حال فعالیت هستند باید سوخت مورد نیاز خود را از شهرستان‌های همجوار تهیه کنند.

محمدی با اشاره به اینکه از ساعت 8 شب به بعد مردم و‌ مسافرانی که وارد این شهرستان می‌شوند به دلیل تعطیلی تنها جایگاه عرضه سوخت نمی‌توانند سوخت‌گیری کنند، ادامه داد: شبانه‌روزی شدن تنها جایگاه سوخت شهرستان زرآباد کاهش صف‌های طویل و رضایتمندی  مردم را در پی خواهد داشت.

فرماندار زرآباد خاطرنشان کرد: شهرستان زرآباد پایتخت موزستان کشور است که باغداران موز این شهرستان 30 درصد موز مصرفی هموطنان را تامین می‌کنند و در این راستا نیاز به افزایش سهمیه  کامیون‌های عبوری در جایگاه زرآباد جهت تسهیل در حمل و نقل محصولات کشاورزی است.

وی گفت: افزایش سهمیه سوخت بنزین جایگاه، تخصیص سوخت به  کامیون‌های کمپرسی و باری محلی و همچنین ماشین آلات سنگین طرف قرارداد با دستگاه‌های متولی، تامین سوخت مینی بوس‌های طرف قرارداد آموزش و پرورش، افزایش سهمیه کارت آزاد بنزین با توجه به بعد مسافت زرآباد با شهرستان‌های همجوار از مهمترین خواسته‌های مردم از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه مرکزی چابهار است.

رئیس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه مرکزی چابهار نیز در این جلسه گفت: خبازی‌هایی که مشکل سوخت دارند به دلیل پروانه بهره‌برداری است که برای حل آن متصدی خبازی باید به ناحیه نفتی مرکز چابهار مراجعه کند و  به زودی این مشکل رفع خواهد شد.

کیومرث کمالیار، اظهار داشت: 95 درصد گاز مایع در شهرستان زرآباد به صورت الکترونیکی توزیع می‌شود و جایگاه توزیع گاز مایع در این شهرستان هر ماه سهمیه خود را دریافت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تمام تراکتورهای کشاورزی زرآباد سوخت خود را دریافت می‌کنند، ادامه داد: به‌زودی سهمیه سوخت کارت آزاد و سهمیه سوخت بنزین و نفتگاز تنها جایگاه این شهرستان افزایش می‌یابد.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار