کد خبر: ۱۰۸۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز گفت: دنیا به رغم ظاهر شیک و زیبای از قانون جنگل تبعیت می‌کند. بنابراین، ما برای اینکه بتوانیم از استقلال خود صیانت کنیم باید مقتدر شویم.

جانشین وزیر دفاع: برای اینکه بتوانیم از استقلال خود صیانت کنیم باید مقتدر شویم

به گزارش آرانیوز، سردار سید مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه، ۲۲ آبان ماه) در کنگره بزرگداشت شهید طهرانی مقدم در دانشگاه شهید رجایی، گفت: این روزها قلب همه ما مسلمانان اندوهگین از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است. ان‌شاءالله ما بتوانیم با عقلانیت و درایت حق و باطل زمانه را تشخیص دهیم و با یزید زمانه مقابله کنیم.

جانشین وزیر دفاع، تاکید کرد: امروز هم عاشورای دیگری را شاهدیم و در صحنه عمل حق و باطل دیگری با یکدیگر وارد نبرد شده اند. بنده توفیق داشته ام که چندین سال در خدمت شهید طهرانی مقدم در صنایع بوده ام، او با حمایت‌های جدی که داشت، فرصت های بسیاری خوبی برای ما ایجاد کرد.

سردار فرحی با اشاره به دوران همکاری خود با شهید طهرانی مقدم، بیان کرد: او قریب به ۱۷ سال پیش یک بار به صنایع دفاع آمد و با بیان صمیمی خود خطاب به من گفت که سید من موشک نقطه زن می خواهم، من پاسخ دادم که ما دانش این نوع موشک سازی را نداریم. اما او اصرار زیادی نسبت به این موضوع داشت و کارهای مشترکی با یکدیگر داشتیم تا نهایت به این فناوری رسیدیم.
وی ادامه داد: همچنین، رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ابلاغ کردند که ما حتما باید به سمت نقطه زن شدن موشک برویم.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه شهید طهرانی مقدم از ابتدای کار خود به این فهم رسیده بود که باید صاحب قدرت و اقتدار نظامی شویم و در مقابل دشمنان وحشی توان ایستادگی داشته باشیم، تاکید کرد: علت این است که دنیا به رغم ظاهر شیک و زیبای از قانون جنگل تبعیت می‌کند. بنابراین، ما برای اینکه بتوانیم از استقلال خود صیانت کنیم باید مقتدر شویم.

وی افزود: شهید طهرانی مقدم اقتدار نظامی را با اقتدار بدست آورد. همه دستاوردهای نظامی ارزنده کشور را با خلق خوش خود به ملت ایران هدیه کرد بحمدالله ایران اسلامی امروز صدها طهرانی مقدم دارد.

سردار فرحی، گفت: امروز دستاورد های شهید طهرانی مقدم معطوف به حوزه نظامی نبوده است، بلکه ما در حوزه های هواپیماسازی، کشتی سازی و سایر عرصه‌ها از دانش و فناوری موشکی که شهید برای ما بدست آورده، بهره می‌بریم.

وی ادامه داد: بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی یک روزی کشورهای دنیا به ما سیم خاردار هم نمی دادند، اما سال گذشته ما غریب به یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اشاره به دوران پهلوی و وابستگی دفاعی ایران در آن دوران، تاکید کرد: در دوران قبل از انقلاب، حقوق ۴۰ هزار مستشار آمریکایی از کل حقوق ارتش شاهنشاهی بیشتر بود، اما ایران اسلامی امروز روی پای خود ایستاده است و در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد.

سردار فرحی، اظهار کرد: خبر خوشی که می توانم بگویم این است که امروز در وزارت دفاع جنگ های مبتنی بر فناوری های هنجار شکن را پیش بینی کرده ایم و به سمت فناوری هایی حرکت می کنیم که در دنیا به فناوری جنگی هنجار شکن شهره است.

وی ادامه داد: دیگر نه تنها در قطعه سازی بلکه ما به سمتی حرکت می کنیم که خالق هایتک‌ترین محصولات و تجهیزاتی نظامی در دنیا خواهیم بود، امیدواریم این دستاوردها بتواند بیش از پیش اقتدار آفرین و بازدارنده باشد.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه امروز در وزارت دفاع با حدود ۷ هزار شرکت در سراسر کشور در ارتباط هستیم که حدود ۴۰ درصد از آن‌ها شرکت‌های دانش بنیان هستند، تاکید کرد: امروز مجموعه جوانان خدمت گذار و مخلص که در عرصه کشور پهناور جمهوری اسلامی ایران در حال همکاری با ما هستند از مجموع نیروهای وزارت دفاع بیشتر هستند.

وی افزود: ما در مجموع با این ۷ هزار شرکت در مجموع با بیش از صد هزار نفر هم در شرکت‌های دانش‌بنیان، شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری ارتباطات فوق‌العاده‌ای داریم.

پایان پیام/

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار