کد خبر: ۱۰۸۰۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: در بانکداری هوشمند به این سمت می‌رویم که بانک‌ها محصولات را شخصی سازی کنند و این در تامین مالی نقش موثری دارد.

در بانکداری هوشمند به سمت شخصی سازی محصولات حرکت می‌شود

به گزارش آرانیوز پیمان قربانی رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: دهمین همایش بانکداری الکترونیکی ۲۹ و ۳۰ آبان برگزاری می‌شود و موضوع همایش بانکداری هوشمند است.

او گفت: خوشبختانه تحولات تکنولوژی سرعت گرفته حوزه بانکداری هم پیش گام بوده و از دهه ۸۰ وارد فرآیند جدیدی شدیم که این تاثیر گذار بر بخش‌های مختلف بوده است. نظام‌های پرداخت الکترونیکی که گسترش پیدا کرد خدمت بزرگی در جهت تقویت تولید ناخالص داخلی و ملی بوده است.

او افزود: خوشبختانه بانکداری الکترونیکی در سایر حوزه هم تاثیر مثبت داشته است در بحث پرداخت یارانه‌ها اگر بستر نظام پرداخت الکترونیکی مهیا نبود این خدمت قابل اجرا نبود. در حوزه بانکداری هوشمند بحث فراتری وجود دارد تا در این حوزه بر اساس داده‌های که وجود دارد بانک‌ها بتوانند خدمات را شخصی سازی کنند.

این مقام مسئول اظهار کرد: یکی از مسائلی که در قبل وجود داشت این بود که عمده محصولات یکسان شمرده می‌شوند، اما در حوزه بانکداری هوشمند به این سمت می‌رویم که بانک‌ها محصولات را شخصی سازی کنند و این در تامین مالی نقش موثری دارد در این چهارچوب متحول سازی کانال‌های ارتباطی از مهم‌ترین مسائلی است که در بانکداری هوشمند دیده می‌شود.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار