کد خبر: ۱۰۸۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۷
بهادری جهرمی امروز در نشست خبری، گفت: دولت ارزیابی دائمی از عملکرد مدیران دارد و نحوه عمل ایشان به تکالیف و وظایف را دائما مورد رصد قرار می‌دهد.

بهادری جهرمی: دولت ارزیابی دائمی از عملکرد مدیران دارد

به گزارش آرانیوز علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز سه شنبه ۲۳ آبان در نشست خبری، گفت: میزان چاپ کتاب یازده درصد افزایش داشته است. پر فروش ترین روز سینمای ایران سه شنبه هفته گذشته بود البته جمعه هم رکورد پرفروش ترین روز سینمای ایران را شکست. 

سخنگوی دولت تصریح کرد: نهمین سفر استانی رییس جمهور در دوم به استان چهار محال بختیاری این هفته صورت خواهد گرفت.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در مورد توزیع شیر و کمبود معلم گفت: توزیع شیر در چند استان آغاز شده اما هنوز فراگیر نشده و علت آن آمادگی شرکت‌های لبنی برای ارائه شیر دانش آموزی با کیفیت و کمیت مدنظر است.

وی افزود: با شرکت‌هایی که با مجوز وزارت بهداشت از نظر تولید شیر در سطح کیفی الف هستند، قرارداد منعقد شده است که تعداد آنها هم محدود است.

بهادری جهرمی ادامه داد: توزیع شیر در چند استان آغاز شده است. شرکت‌های تولید کننده محدودیت‌هایی دارند از جمله اینکه شیر باید به تعداد دانش‌آموزان دوره ابتدایی که قابل توجه است، تولید شود و پس از آن باید به مدت ۱۰ تا ۱۲ روز در انبار بماند و مورد تست قرار گیرد تا بعد از آن توزیع شود.

وی  افزود: در خصوص دلایل کمبود معلم به یک‌سری از دلایل در نشست خبری قبل اشاره کردم. امروز نکته دیگری خدمت شما عرض می‌کنم؛ متأسفانه در برخی موارد در قانون‌گذاری‌ها ما به واقعیت کشور توجه نمی‌کنیم. متأسفانه در خصوص رتبه‌بندی معلمان علی‌رغم موافقت همه ما بر این طرح، احکامی ازجمله درخصوص مدت زمان های این طرح در نظر گرفته شد که با واقعیت‌های حوزه آموزش و پرورش هم‌خوانی نداشت.

سخنگوی دولت گفت: علاوه‌بر آن اصرارهای نابجای و دخالت در اجراییات طرح رتبه‌بندی از سوی کمیسیون آموزش مجلس کام معلمان را تلخ کرد و باعث بروز مشکلاتی شد.

وی افزود: نکته دیگر هم این بود که قانون‌گذار اجازه نداد که دولت حدود ۸۰ هزار معلم که پس از رتبه‌بندی خود را بازنشسته کردند، برای مدت محدود در مسند معلمی نگه دارد تا دفعتا بحران کمبود معلم رخ ندهد.

 بهادری جهرمی در خصوص افتتاح فرودگاه سقز تصریح کرد: این پروژه هم مثل برخی پروژه های نیمه تمام دیگر از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و تیرماه سال ۱۴۰۰ و در واپسین روزهای دولت دوازدهم به صورت ناقص افتتاح شد.

وی افزود: از آن زمان تاکنون حتی یک پرواز هم در آن انجام شده بود و بدلیل اینکه به صورت ناقص افتتاح شد، امکان هیچ کارایی نداشت.

بهادری جهرمی گفت: در دو سال اخیر با روی کار آمدن دولت سیزدهم، این پروژه در کمتر از ۲ سال با تزریق اعتبار لازم تکمیل شد. علاوه بر ساخت و تکمیل برج مراقبت و تجهیز آن، ساخت دیوار حفاظتی ساختمان ترمینال و ساختمان پلیس و دیگر پروژه های زیرساختی و تجهیز تاسیسات در دستور کار قرار گرفت و به تکمیل و بهره برداری عملیاتی رسید.

بهادری تصریح کرد: امروز پس از سال‌ها انتظار، سقزی‌ها به آرزوی خود رسیدند و فرودگاه این شهر افتتاح و الان بصورت هفتگی دو پرواز در این فرودگاه انجام می شود. مردم بهترین قضاوت کننده هستند که کدام یکی واقعیه و کدام یکی کیکه؟

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در مورد پاسخگویی مقامات گفت: پاسخگو بودن مدیران در قبال افکار عمومی یکی از اصول خدشه‌ناپذیر دولت مردمی و شرط ریاست  محترم جمهور با اعضای هیئت دولت از ابتدای شروع به کار ایشان بوده است. یکی از اهداف مهم سفرهای استانی و حضور یافتن مسئولان دولت در اجتماعات مردمی و دانشگاه‌ها تحقق همین امر بوده است.

وی افزود: ضمن اینکه دولت ارزیابی دائمی از عملکرد مدیران دارد و نحوه عمل ایشان به تکالیف و وظایف خویش را دائما مورد رصد قرار می‌دهد. نشست های خبری رئیس جمهور در پایان هر سفر داخلی و خارجی و ارائه گزارش به مردم و پاسخ به اصحاب رسانه نشان دهنده رویکرد دولت است. حضور مسئولان و مقامات اجرایی در دانشگاه ها از جمله مصادیق این روحیه است.

سخنگوی دولت گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۳ هزار مورد پاسخ یا توضیح از سوی دستگاه ها در رسانه ها و مطبوعات منتشر شده است که نشان دهنده توجه و اهمیت ویژه دولت به مسئله پاسخگویی و رفع گره های ذهنی مردم و افکارعمومی است.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار