کد خبر: ۱۰۸۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
استاندار تهران با تاکید بر پایان حفاری ۱۰ کیلومتری تونل مترو اسلامشهر گفت: جابه‌جایی روزانه بیش از ۱۸۰ هزار نفر مسافر و کاهش مدت زمان سفر از ۴۵ دقیقه به ۱۱ دقیقه با احداث مترو اسلامشهر محقق خواهد شد.
استاندار تهران: مترو اسلامشهر روزانه ۱۸۰ هزار مسافر را جابه‌جا خواهد کرد

به گزارش آرانیوز از اسلامشهر، علیرضا فخاری ظهر امروز در آیین پایان حفاری تونل مترو اسلامشهر که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و فرمانداران و شهرداران غرب استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: نگاه و طراحی‌های اصلی در هر پروژه، تأثیرات بسیار مهم و اساسی در اجرای پروژه‌ها دارد و برآوردها نیز نشان می‌دهد شرکت مشاور حفاری تونل مترو اسلامشهر نیز در طراحی و نظارت کارش را به‌خوبی انجام داده است.

وی افزود: مدیریت خوب، جهادی و توأم با عزت مجموعه شورای اسلامی شهر و شهردار اسلامشهر که با انجام کار مهندسی، موجب کاهش هزینه‌های این پروژه شده‌اند جای تقدیر دارد.

استاندار تهران تصریح کرد: عنصر مؤثر بعدی، اجرا کننده پروژه است که در این موضوع قرارگاه خاتم‌الانبیا با تدبیر و اقدامات مناسب در اجرای این پروژه موجب آسایش مردم در غرب تهران شد.

فخاری با اشاره به اینکه پروژه مترو اسلامشهر به لحاظ ویژگی‌ها امتیازات جدیدی خلق کرده، تأکید کرد: جابه‌جایی روزانه بیش از 180 هزار نفر مسافر، کاهش مدت زمان سفر از 45 دقیقه به 11 دقیقه، کاهش هزینه‌های مربوط به سوخت در حمل‌ونقل و ترافیک سنگین شرق به غرب تهران و تأمین آرامش و آسایش مردم به‌واسطه این ترددها از ویژگی‌های ممتاز این پروژه است.

وی خاطرنشان کرد: در سالروز ولادت حضرت زینب (س) شاهد پایان حفاری 10 کیلومتری تونل مترو اسلامشهر هستیم، بخش اعظم و مهم کار صورت پذیرفته و تجهیزات و حمل‌ونقل زیرسطحی هم در زمان مقرر تأمین خواهد شد و مردم طعم شیرین خدمت را خواهند چشید.

حسین حبیبی فرماندار شهرستان اسلامشهر هم در این مراسم با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب (س) اظهار داشت: شهرستان اسلامشهر در استان تهران شهرستانی خاص است و با همدلی و هم‌افزایی و انسجام بین همه مسئولان شهرستان مردم شاهدند که رشد و پیشرفت شهرستان روز به روز در حال افزایش است.

حفاری تونل مترو اسلامشهر به ایستگاه پایانی رسید

وی افزود: مصداق این همراهی و هم‌افزایی اجرای پروژه فاخر مترو است که به دست جوانان اسلامشهری انجام شده و از شهردار پرتلاش و پشتیبانی اعضای شورای شهر اسلامشهر، قرارگاه خاتم‌الانبیا و تک‌تک مهندسین و کارگران این پروژه عظیم تشکر می‌کنم.

فرماندار اسلامشهر با تأکید بر اینکه بخش بزرگی از کار انجام شده، خاطرنشان کرد: برای ادامه کار مسئولین استانی و کشوری کمک حال باشند، احداث مترو کار سنگینی است و به تنهایی از عهده شهرداری اسلامشهر خارج است و همپوشانی و همراهی مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس کار را تا به اینجا پیش برده و از این پس هم نیازمند همراهی و تأمین اعتبارات دولت برای ادامه و بهره‌برداری از مترو هستیم.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار