کد خبر: ۱۰۸۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: با توجه به قراردادهای منعقد با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و اقدامات انجام شده در حوزه شهری تنش آبی در تابستان ۱۴۰۳ رفع خواهد شد.
پیش‌بینی رفع تنش آبی استان کرمانشاه در تابستان ۱۴۰۳

رضا داودی در گفت‌وگو با آرانیوز در کرمانشاه، با اشاره به انعقاد دو قرارداد با قرارگاه امام حسین(ع) برای آبرسانی به روستاهای استان، اظهار داشت: در قرارداد نخست آبرسانی به 349 روستا و در قرارداد دوم آبرسانی به 511 روستا تعهد شده که استان کرمانشاه جزو معدود استان‌هایی است که قرارداد دوم را تنظیم کرده است.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این دو قرارداد تنش آب روستایی در استان تا سه سال آینده رفع می‌شود عنوان کرد: در شهر کرمانشاه چند پروژه زیرساختی ویژه تعریف شده و در حال اجرا است و فاز اول خطوط بین مخازن غرب شهر به بهره برداری رسیده و خط انتقال شرق از فرودگاه تا مناطق جنوبی پیشرفت خوبی دارد.

داودی با بیان اینکه با اجرای این پروژه مشکل تنش آبی مناطق میانی و جنوب شهر رفع می‌شود گفت: عمده‌ترین مشکل شهر کرمانشاه تأمین برای شمال شهر به ویژه شمال شرقی است که با حفر چاه‌های جدید با دبی مناسب و در کمتر از یک ماه آینده بخش عمده‌ای از این مشکلات رفع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خط انتقال از معلم به زینبیه نیز در حال اجرا است و با تکمیل آن  تا پایان سال نیز بخش دیگری از مشکلات آب شرب شمال شهر رفع می‌شود افزود: هرچند تابستان گذشته با تنش آبی کمتری مواجه بودیم اما تابستان 1403 به مرتب بهتر خواهد بود و بخش عمده‌ای از مشکلات رفع می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از قراردادهای امام حسن مجتبی(ع) آبرسانی به مجتمع آبرسانی به 25 روستا و شهر سرمست اسلام‌آبادغرب و گیلانغرب است بیان کرد: در این راستا سه حلقه چاه حفر و وارد مدار شده و با اجرای قرارداد 16 روستای اسلام‌آباد غرب، 9 روستای گیلانغرب و شهر سرمست با بیش از 3100 خانوار و 12 هزار نفر از آب آشامیدنی پایدار بهره‌مند خواهند شد.

داودی با بیان اینکه از 15 بابا مخزن برنامه‌ریزی شده 14 مخزن به اتمام رسیده است افزود: از 94 کیلومتر خط انتقال 88 کیلومتر و 28 کیلومتر نیز شبکه توزیع اجرا شده است و با اتمام این پروژه‌ها تنش آبی رفع شده و هیچ روستای در این دو شهرستان بدون آب شرب نخواهند بود.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار