کد خبر: ۱۰۸۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۷
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تخصیص ۷.۵ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های آب‌رسانی به روستاهای شهرستان گناوه خبر داد و گفت: تکمیل طرح‌های آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر تسریع یافته است.
تخصیص ۷.۵ میلیارد به پروژه آب‌رسانی روستاهای شهرستان گناوه

به گزارش آرانیوز از گناوه، ابوالحسن عالی ظهر امروز در نشست بررسی طرح‌های آبرسانی در گناوه با بیان اینکه اکنون تولید آب از تأسیسات آب‌شیرین‌کن استان بوشهر به بیش از 100 هزار مترمکعب در شبانه‌روز رسیده است اظهار داشت: علاوه بر این پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاها با ظرفیت بیش از 140 هزار مترمکعب با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه طرح‌های آب‌رسانی به‌ویژه پروژه‌های آب‌شیرین‌کن تسریع یافته است گفت: بخشی از طرح‌های آب‌شیرین‌کن در دهه فجر امسال وارد تولید و بهره‌برداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طرح‌های آبرسانی در گناوه را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: از محل اعتبارات ردیف متفرقه طرح آب‌رسانی به تک روستاها تکمیل مجتمع آب‌رسانی دارای اولویت، 7.5 میلیارد تومان اعتبار به پروژه آب‌رسانی روستاها ازجمله جزیره‌های شمالی و جنوبی شهرستان گناوه ابلاغ شده است.

عالی با بیان اینکه مرحله نخست این پروژه آبرسانی شامل نوسازی خط انتقال آب روستای جزیره جنوبی است خاطرنشان کرد: اعتبار اولیه این طرح 1.5 میلیارد تومان و محدوده اجرا آن از مجتمع آبرسانی سمعیا تا روستاهای جزیره جنوبی و جزیره شمالی است.

وی مرحله دوم پروژه را شامل بهسازی شبکه توزیع آب در روستاهای یاد شده دانست و خاطرنشان کرد: این طرح‌ها با 2.5 میلیارد تومان اعتبار عملیاتی شده است. امید است با تکمیل این پروژه‌ها در این 2 روستا علاوه بر تأمین آب پایدار، سطح کیفی آب در روستاهای جزیره شمالی و جنوبی ارتقا می‌یابد.

عالی با اشاره به مشارکت قرارگاه جهاد آبرسانی امام حسن مجتبی(ع) در طرح‌های یادشده گفت: این پروژه که از محل ‌طرح آبرسانی به تک روستاها و تکمیل مجتمع‌های آب‌رسانی دارای اولویت اجرایی شده، از ظرفیت قرارگاه جهاد آب‌رسانی امام حسن مجتبی(ع) استفاده شده تا پروژه در کوتاه‌ترین زمان تکمیل شود.

 

 
 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار