کد خبر: ۱۰۸۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۷
طرح «کتابت قرآن کریم» با هدف تجلی و پیوند برنامه‌های موضوعی قرآن و عترت در کتابخانه‌های مرکزی سنندج برگزار شد.

طرح «کتابت قرآن کریم» در کتابخانه مرکزی امام خامنه ای سنندج برگزار شد

به گزارش آرانیوز از سنندج، طرح سراسری «کتابت قرآن کریم» به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و با هدف تجلی و پیوند برنامه‌های موضوعی قرآن و عترت در کتابخانه‌های مرکزی سنندج برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار در مراسم برگزاری طرح کتابت قرآن کریم عنوان کرد: با توجه به اهانت‌های اخیر به قرآن کریم در اروپا و نظر به اینکه کتابت قرآن، سنتی دیرینه از زمان پیغمبر(ص) دارد، طرح سراسری کتابت به همت محافل قرآنی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور انس بیشتر اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی با قرآن شکل گرفته است.

وی بیان کرد: این طرح از تاریخ ۲۳ آبان و همزمان با آغاز سی و یکمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و هفته کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور آغاز شده و تا ۳۰ آبان ادامه دارد.

حسنی خونسار با بیان اینکه اجرای طرح مذکور با اختصاص سهیه کتابت به هر استان در حال اجراست، افزود: طرح شامل کتابت ۶۰۴ صفحه از قرآن کریم در ۱۵ سطر است که بنا بر تعداد کتابخانه های عمومی هر استان و علاقمندان محافل قرآن و عترت در استان ها تقسیم شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: بر اساس طرح کتاب قرآن کریم، استان با شناسایی علاقه مندان و تعداد صفحات در اختیار گذاشته شده این ویژه برنامه را برگزار می کند و در پایان نیز با جمع آوری برگه های مرقوم شده به قرآن دست نویس توسط کودکان و نوجوانان در قطع رحلی صحافی شده و نسخه هایی منتشر خواهد شد.

وی تصریح کرد: این طرح امروز در کتابخانه مرکزی امام خامنه ای سنندج و با حضور دانش آموزان دختر و پسر دو مدرسه شاهد و بدر برگزار شد و برگزیدگان در اسرع وقت معرفی و از آن ها تجلیل به عمل می آید.

حسنی خونسار اضافه کرد: طرح کتابت قرآن کریم در کتابخانه های عمومی سراسر استان برگزار می شود و علاقمندان می توانند برای شرکت در این طرح به کتابخانه مورد نظر خود مرجعه کنند.

برچسب ها: استان کردستان
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار