کد خبر: ۱۰۸۳۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱
سید احسان خاندوزی گفت: قاعده‌ای که دولت سیزدهم دارد این است که خودروساز حق افزایش قیمت خودرو را ندارد مگر اینکه صورت‌حساب‌های بررسی‌شده آن‌ها در خصوص هزینه تمام شده تولید، تأیید شود یا اینکه شورای رقابت مجوز بدهد.

سخنگوی اقتصادی دولت: خودروساز حق افزایش قیمت خودرو را ندارد

به گزارش آرانیوز، افزایش قیمت خودرو، عدم تحویل به موقع آن به مشتریانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام کرده اند و مشکلاتی که برای خریداران ایجاد شده امروز یکی از سوالات اصلی خبرنگاران از سخنگوی اقتصادی دولت بود.

سید احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در پاسخ به این سوالات گفت: قاعده‌ای که دولت سیزدهم دارد این است که خودروساز حق افزایش قیمت خودرو را ندارد مگر اینکه صورت‌حساب‌های بررسی‌شده آن‌ها در خصوص هزینه تمام شده تولید، تأیید شود یا اینکه شورای رقابت مجوز بدهد.

وی افزود: اگر در زمان توافق، خودروساز قیمتی اعلام کرده باشد، باید خودروساز همان نرخ را رعایت کند و خودرو را با همان قیمت، به متقاضی تحویل دهد؛ رشد تولید خودرو در سال جاری، ۲۲ درصد بود و امسال تاکنون خودروسازان، ۶۲۶ هزار دستگاه انواع خودرو تولید کرده‌اند؛ در تولید سواری ۱۹، وانت ۴۷ و کامیون و کشنده ۳۵ درصد طی ۷ ماهه امسال رشد تولید داشته‌ایم.

سخنگوی اقتصادی دولت تاکید کرد: تاکنون، ۱۱ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال وارد کشور شده یا در آستانه ورود به کشور و در حال طی تشریفات گمرکی هستند.

پایان پیام/

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار