کد خبر: ۱۰۸۳۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۲
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: تفکر و فرهنگ بسیج جهان شمول است و معطوف به زمان و مکان خاص نمی‌شود.
فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان: تفکر بسیج جهان شمول است

به گزارش آرانیوز از چابهار، سردار احمد شفائی پیش از ظهر امروز در یادواره شهدای وحدت و امنیت که در شهر چابهار برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، اظهار داشت: شهدا زنده هستند و در نزد خداوند متعال روزی می خورند؛ شهدا شادند و در بهشت برین زندگی می‌کنند.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: شهدا ویژگی هایی داشتند که خداوند متعال آنها را طلبید و انتخاب کرد؛ خداوند شهدا را انتخاب کرد و برگزید و خون بهای آنان نیز خود خداوند است.

وی افزود: به استناد تاریخ تفکر بسیجی از گذشته و دیرباز وجود داشته است، این تفکر مقدس در زمان پیامبران و از آغاز بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام دیده شده است.

فرمانده سپاه سلمان تاکید کرد: بسیج چیزی جز تفکر حق‌طلبی، تفکر دفاع از مظلوم، تفکر مقابله با ستم و استکبار نیست؛ امام خمینی(ره) با شناخت دقیق نسبت به تاریخ، ضرورت سازماندهی این فرهنگ را احساس و دستور تشکیل این شجره طیبه را صادر کرد.

شفائی گفت: شجره طیبه بسیج در پیدایش انقلاب اسلامی نقش داشت و در دوران مبارزاتی انقلاب و در تاسیس و استمرار آن نیز نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

وی افزود: تفکر و فرهنگ جهان شمول است و معطوف زمان و مکان خاص نمی‌شود؛ بسیج در مسائل مختلف انقلاب اسلامی گاهی کمک کننده، گاهی تکمیل کننده و گاهی تمام کننده بوده است و این فرهنگ و تفکر تا ظهور امام زمان(عج) نیز ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه سلمان تاکید کرد: اگر تفکر مسئولان استان و شهرستان ما بر پایه بسیج باشد ما می توانیم بر تمامی مشکلات خود غلبه کنیم.

شفائی تصریح کرد: امروز در جریان جنگ غزه همه ما در معرض امتحانی بزرگ هستیم؛ همه مسئولان کشورهای جهان به خصوص کشورهای اسلامی در معرض آزمایشی بزرگ قرار دارند؛ امروز واژه حقوق بشر، دفاع از مظلوم، مقابله با ستم که سال ها در مجامع بشری گفته شده به فراموشی سپرده شده است.

وی افزود: امروز در نبرد بین حق و باطل که در فلسطین جریان دارد، همه جبه باطل به میدان آمده است، همه جبهه استکبار با تمام توان به میدان آمده تا شکست رژیم صهیونیستی را جبران کنند، اما همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند این شکست قابل ترمیم نخواهد بود.

فرمانده سپاه سلمان تاکید کرد: جبهه استکبار به دنبال جبران شکست تاریخی خود در عملیات طوفان الاقصی هست و در این راه از هیچ جنایتی فروگذار نکرده است.

شفائی تصریح کرد: مردمان دنیا به ویژه مردم عزیز ایران در جریان دفاع از مردم مظلوم فلسطین نمره قبولی گرفته‌اند، در اقصی نقاط جهان حتی کشورهای مستکبر حامی اسرائیل راهپیمایی‌های بزرگی در دفاع از فلسطین برگزار شده که نشان می‌دهد آگاهی مردم نسبت به جنایات رژیم نامشروع صهیونیستی بالا است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما اطمینان داریم به وعده و فضل الهی که رزمندگان فلسطینی پیروز میدان خواهند بود.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار