کد خبر: ۱۰۸۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۴
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز ۱۶۷۶ کلاس درس غیراستاندارد در این استان به سیستم گرمایشی نیاز است.
۱۶۷۶ کلاس در لرستان سامانه گرمایشی استاندارد ندارند

یونس بهاروند در گفت‌وگو با آرانیوز در خرم‌آباد با اشاره به وضعیت استانداردسازی مدارس لرستان، اظهار داشت: 8118 کلاس درس غیراستاندارد از سال 1392 تاکنون در این استان وجود داشت که از این تعدا 7142 کلاس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شده‌است.

وی با بیان اینکه تعداد 1676 کلاس درس غیراستاندارد در لرستان وجود دارد، افزود: تجهیز این کلاس‌ها به سیستم گرمایشی استاندارد به حدود 1500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان، عنوان کرد: برخی از مدارس این استان با بخاری نفتی گرم می‌شود که این مدارس با درصد بالای نفوذ گاز، توسط موتورخانه مرکزی و بخاری‌های استاندارد هرمتیک در دولت سیزدهم به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می‌شود.

شاداب‌سازی 1200 کلاس در مدارس لرستان

وی با اشاره به ساخت مدرسه در مناطق محروم لرستان، بیان کرد: ساخت 200 مدرسه برای روستاهای محروم این استان در دستور کار قرار دارد که از این تعداد 55 مدرسه تکمیل شده‌است و 45 مدرسه دیگر هم تا پایان امسال ساخته می‌شود.

بهاروند با تأکید به بازسازی و نوسازی مدارس لرستان، گفت: 50 درصد مدارس این استان بر اساس شناسنامه مستحکم و 28 درصد تخریبی است و 22 درصد مدارس این استان باید مقاوم‌سازی شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان، ابراز کرد: 168 طرح آموزشی در مناطق محروم و روستایی اجرا می‌شود که 103 طرح از این تعداد در دستور کار قرار دارد.

بهاروند اظهار داشت: 187 طرح آموزشی در قالب 670 کلاس درس در مدارس لرستان در حال احداث است و تلاش می‌شود که این مدارس با اجرای طرح شهید پناهی تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

نظرشما