کد خبر: ۱۰۸۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۳
رییس کل بانک مرکزی برنامه راه اندازی نخستین بانک ایرانی در سوریه را داد ولی اسم از بانک به زبان نیاورد!

برنامه فرزین برای راه اندازی نخستین بانک ایرانی در سوریه و بدون اعلام اسم!

به گزارش آرانیوز،، محمدرضا فرزین در دیدار با محمد هزیم رئیس بانک مرکزی سوریه گفت: افزایش مناسبات بانکی، تجاری و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در دستور کار جدی تهران و دمشق بوده و توسعه همکاری‌های پولی و بانکی متناسب با افزایش مناسبات و تبادلات تجاری اقتصادی و حل مسایل مربوط به مبادلات بانکی در کوتاه مدت ضروری است.

وی افزود: با توجه به توسعه بانکداری الکترونیک و شبکه کارتی ایران و آمادگی بانک مرکزی برای همکاری‌های مشترک در این زمینه با سوریه، یکی از راهبردهای مهم ایران در توسعه همکاری‌های تجاری با کشورهای همسایه، جایگزینی ارزهای ملی در مناسبات پولی و افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی است.

بر اساس این گزارش، محمد هزیم رئیس بانک مرکزی سوریه نیز در این دیدار با تاکید بر افزایش مناسبات و مبادلات تجاری دمشق و تهران، گفت: حذف دلار از مبادلات اقتصادی تجاری و استفاده از ارزهای ملی در بستر همکاری‌های پولی و بانکی سوریه و ایران، حتما تراز تجاری دو کشور را به نفع اقتصاد ملی و مردم تغییر خواهد داد.

وی افزود: با توجه به پیشرفت‌های ایران در عرصه بانکداری الکترونیک، تشکیل کارگروه مشترک دو کشور به منظور افزایش همکاری‌های فناورانه در عرصه ارتباطات و همکاری‌های بانکی درخواست می شود.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار