کد خبر: ۱۰۸۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
استاندار قزوین با بیان اینکه این استان ‌در سرانه تخت بیمارستانی جزو استان‌های محروم ‌است، گفت: احداث بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی ‌تحول بزرگی را در حوزه درمان قزوین ایجاد می‌کند.
قزوین دیگر پروژه راکد در حوزه سلامت ندارد/ ‌در سرانه تخت بیمارستانی جزو محرومانیم

به گزارش آرانیوز از قزوین، محمد‌مهدی اعلایی استاندار قزوین پیش از ظهر امروز ‌در د‌یدار با رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان در 2 سال گذشته اقدامات زیادی شده ‌و در حال حاضر پروژه راکد حوزه سلامت در استان قزوین وجود ندارد و تمامی پروژه‌هایی که بنا به تنگناهای بودجه‌‌ای راکد بودند، امروز فعالند و در فرآیند تکمیل قرار گرفته‌اند.

وی افزود: استان قزوین به عنوان یکی از محورهای اصلی تردد کشور نیازمند بیمارستان و تجهیزات مناسب برای موضوعات اورژانسی تصادفات است که در همین راستا طرح توسعه بیمارستان شهید رجایی که مرکز تخصصی در حوزه تروماست، در حال انجام است و تا به امروز اعتبارات خوبی هم گرفتند.

‌اعلایی گفت: استان قزوین در سرانه تخت بیمارستانی جزو استان های محروم کشور است و در همین راستا احداث بیمارستان 700 تختخوابی که جزو مصوبات سفر رئیس جمهور به استان قزوین است، تحول بزرگی را در حوزه درمان ایجاد می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان قزوین اظهار داشت: در 2 سال گذشته اعتبارات و اقدامات خوبی در زمینه تجهیزات تشخیصی انجام شده ‌و مردم دیگر برای بسیاری از موضوعات تشخیصی نیازی به سفر به تهران ندارند.

استاندار قزوین با بیان اینکه شهرستان آبیک یکی از شهرستان‌های محروم استان در زمینه تخت بیمارستانی است که این موضوع مشکلاتی را برای مردم این شهرستان و تصادفات جاده‌ای ایجاد کرده است، اضافه کرد: برای توسعه بیمارستان آبیک یکی از خیرین کمک خوبی را انجام داد ولی برای ادامه احداث این پروژه نیازمند ورود خیرین دیگر هستیم که امیدواریم با پیگیری های مجمع خیرین سلامت کشور این مهم عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی برای پروژه‌ها و تجهیزات پزشکی محدود است، افزود: بسیاری از شرکت های دولتی در سال هزینه زیادی را برای موضوعات تبلیغاتی خود در نظر می گیرند که به نظر می رسد فایده مشخصی ندارد و قرار دادن این اعتبارات در اختیار علوم پزشکی و خرید تجهیزات و یا حتی احداث خوابگاه دانشجویی می تواند موثرتر عمل کنند.

 

 
نظرشما