کد خبر: ۱۰۸۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۴
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: پیمودن درست مسیر توسعه اقتصادی در استان نیازمند همراهی هرچه بیشتر کارآفرینان باسابقه و تربیت کارآفرینان جوان است.
توسعه اقتصادی استان زنجان با تربیت کارآفرینان جوان محقق می‌شود

به گزارش آرانیوز از زنجان، به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، حسین محمدی در آیین تجلیل از کارآفرینان برتر استان با بیان اینکه وجود کارآفرینان جوانان ما را به آینده استان امیدوارتر می‌کند، اظهار داشت: نباید این نگاه را که حل همه مشکلات برعهده دولت است، داشته باشیم چون نخبگان اقتصادی و کارآفرینان هم نقش مهمی در حل مسائل دارند و باید از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلگری‌ها جزو وظایف اصلی دولت است ولی آموزش و تربیت کارآفرینان در دانشگاه‌ها و مراکزی مانند کانون کارآفرینان محقق می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان با بیان اینکه این استان رشد اقتصادی قابل توجهی را نسبت به ادوار گذشته تجربه کرده است، گفت: افزایش شاخص رشد اقتصادی به معنی افزایش تولید و افزایش تولید نیز مرهون برنامه‌ریزی است.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های افزایش تولید در استان افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی است که در این خصوص کارآفرینان می‌توانند نقش موثری ایفا کنند.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات در تعاملات اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که در شرایط فعلی نمی‌نوان اقتصاد کشور را از سیاست و مباحث جاری بین المللی تفکیک کرد و وقتی ما به دنبال پیاده‌سازی تمدن نوین اسلامی درمقابل تمدن نظام سلطه هستیم باید سختی‌های آن را تحمل کنیم.

وی تصریح کرد: نظام سلطه بعد از جنگ جهانی دوم، اقتصاد دنیا را در اختیار گرفته و وقتی یک تفکر جدید در برابر آن قد علم می‌کند تحمل ننموده و برای آن هزینه تراشی می‌کند.

در ادامه این مراسم از هشت کارآفرین برتر در مرحله استانی تجلیل شد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار