کد خبر: ۱۰۸۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۶
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز از استارت ساخت کارخانه تولید کمپوست خبر داد.
آغاز ساخت کارخانه تولید کمپوست در اهواز

به گزارش آرانیوز از اهواز، محمود ثابت‌قدم در دوازدهمین نشست تخصصی مدیران و روسای سازمان‌های مدیریت پسماند کلانشهرهای کشور که به میزبانی شهرداری اهواز برگزار شد، اظهار داشت: در دو سال اخیر مجموعه اقدامات موثری در سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز انجام شده که می‌توان گفت شرایط نسبت به گذشته بهتر شده است.

 وی در ادامه افزود: به روزرسانی قراردادهای رفت و روب، خرید تجهیزات و ماشین‌آلات، خرید کارخانه بازیافت نخاله به ارزش 22 میلیارد تومان، اورهال کارخانه پردازش سازمان پسماند و ایجاد و تکمیل سلول شماره 2 از جمله این اقدامات به شمار می آیند.

وی افزود: شهرداری اهواز در ادوار متعدد قصد راه اندازی کارخانه تولید کمپوست را داشت که این اتفاق رخ نداد اما امسال در قالب سه پروژه این کار را شروع کرده ایم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری  در خصوص سامان‌دهی سگ‌های بلاصاحب نیز گفت: در این رابطه پروژه‌ای تعریف شده است تا ساختمانی با اعتبار 10 میلیارد تومانی احداث و قفسه‌ها بهسازی شود.

وی افزود: از پایان سال گذشته نرم افزار هوشمند بهروب برای جمع‌آوری زباله‌های خشک از مبدا فعالیت خود را در اهواز آغاز کرده و تاکنون نتایج خوبی به دست آمده است.

از ظرفیت نخبگان درمدیریت پسماند استفاده شود

علی شمسی معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در دوازدهمین نشست تخصصی مدیران و روسای سازمان‌های مدیریت پسماند کلانشهرهای کشور که به میزبانی شهرداری اهواز برگزار شد، با اشاره به لزوم انتقال تجربه‌ها در این نشست‌ها اظهار داشت: انتظار می‌رود برگزاری این جلسات منجر به ایجاد دستورالعمل‌ها و خروج از یکدست بودن دستورالعمل شود. 

وی با بیان اینکه هر شهر، شرایط توپوگرافی خاص خود برای دفع پسماند و فضای سبز را دارد، گفت: کار اجرایی در هر شهر متفاوت است اما بیشتر دستورالعمل‌ها نوشته و به کل کشور ابلاغ می‌شود که این مسأله دردسرهایی ایجاد می‌کند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: خواسته دیگر ما نتیجه‌بخش بودن یک دستورالعمل واحد است؛ در سال‌های گذشته انواع تکنولوژی‌ها معرفی شده است اما هنوز در خصوص پسماند در کشور به یک تکنولوژی واحد نرسیده‌ایم که این مساله آفتی برای سازمان‌های مدیریت پسماند شده است.

شمسی گفت: انتظار می‌رود در این نشست‌ها همه تجربه‌ها منتقل شود تا با بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌ها، اقدامات انجام شوند.

وی با اشاره ارتباط مستقیم پسماند با محیط زیست، افزود: دانش شرکت‌های دانش بنیان کشورمان را فراموش نکنیم؛ باید از ظرفیت نخبگان هم که نادیده گرفته شده در مدیریت پسماند استفاده کنیم.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار