کد خبر: ۱۰۸۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶
سومین کنگره ملی شعر «حضرت مادر» با سه رویکرد مادر، حضرت زهرا (س) و نگاه ویژه به زندگانی نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) در اصفهان برگزار می شود.

سومین کنگره ملی شعر «حضرت مادر» در اصفهان برگزار می شود

به گزارش آرانیوز از اصفهان، سومین کنگره ملی شعر «حضرت مادر» با سه رویکرد مادر، حضرت زهرا (س) و نگاه ویژه به زندگانی نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) در اصفهان برگزار می شود.

در این ارتباط عبدالرسول احمدیان رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه بیان و شعر از معجزات الهی است، اظهار کرد: خداوند از این معجزه برای اثبات رسالت و معرفی آخرین رسول خود استفاده کرد که این نشانه جایگاه بیان و ادبیات است.

وی با بیان اینکه در این میان جایگاه شعر ویژه تر است، افزود: جنبه هنری شعر باعث می شود که ویژگی جمال و زیبایی را پیدا کند و از انواع ادبیات متمایز شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تاکید کرد: در حقیقت شعر مسئولیت و شان بالایی دارد و این وظیفه شعر و شاعری را متمایز می کند که بالابردن معرفت فکر را جامعه برعهده دارد.

وی با بیان اینکه شعر از نمادهای برجسته هنر است و رهبر انقلاب بر استفاده از ابزار هنری برای اعتلای مفاهیم دینی و اجتماعی تاکید دارند، تاکید کرد: در فرهنگ ایرانی اسلامی شعر ثروتی ملی است و ما نیز وظیفه داریم انواع شعر را شناخته و معرفی کنیم؛ در حقیقت هنر حقیقی از طرف پروردگار به عنوان موهبتی الهی نازل شده است و شعر نیز به عنوان یکی از این نمادها نعمتی بزرگ است.

احمدیان با اشاره به تلاقی مفهوم شعر با مفهوم مادر در این جشنواره بیان کرد: مادر مولد و باعث بقای نسل بشر است و مادران نقش پر رنگی را در جامعه و طول تاریخ داشته اند که از این میان برخی مادران برخی مانند مادران ائمه به عنوان رسولان و هادیان جامعه نقش پر رنگ تری داشتند و حضرت زهرا (س) نیز خاص تر از هم مادر ائمه، شیعیان و همه خوبی ها هستند.

وی با بیان اینکه ما در این کنگره با ابزار شعر و هنر به مادر خوبیها حضرت زهرا (س) بیشتر می پردازیم، تاکید کرد: حضرت نرگس خاتون به عنوان مادر ناجی بشریت، جایگاه ویژه ای در میان مادران دارند و بر این اساس امسال نیز برای سومین سال متوالی کنگره شعر حضرت مادر، با سه رویکرد مادر، حضرت زهرا (س) و نگاه ویژه به زندگانی مادر امام زمان (عج) برگزار می شود.

تقدیر از خروش اصفهانی در جشنواره ملی شعر حضرت مادر

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان سابقه این کنگره ملی را مربوط به سال ۱۴۰۰ و توسط دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان بیان کرد و گفت: در سال نخست ۹۰ شاعر از سراسر کشور در این رویداد شرکت کردند و حدود ۴۰۰ اثر را دریافت کردیم که گزیده آنها سال گذشته به شکل کتاب منتشر شد.

وی ابراز کرد: امسال از کتاب سال قبل نیز رونمایی خواهیم کرد و در بخش ویژه نیز از شاعر آیینی کشور عباس شاهزیدی که از شعرای آیینی کشور معروف به خروش اصفهانی که برگزیده ۲۲۰ و داور ۲۷۰ کنگره بودند تجلیل می شود.

نظرشما
آخرین اخبار