کد خبر: ۱۰۸۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰
سرپرست اداره‌کل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت : برای آنکه کمک کنیم تا سمن‌ها در حوزه فعالیت خود توانمند شوند به سمت شبکه‌سازی رفتیم.

شبکه سازی سمن ها ابزار موثری برای حضور نظام مند جوانان در عرصه حل معضلات اجتماعی است

به گزارش آرانیوز استان چهارمحال وبختیاری، علی پارسانیا چهارشنبه ۱۵ آذرماه در اولین اجلاسیه سراسری دبیران استانی شبکه ملی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با محوریت پیشگیری از اعتیاد، اظهار کرد: برای آنکه کمک کنیم تا سمن‌ها در حوزه فعالیت خود توانمند شوند به سمت شبکه‌سازی رفتیم.

وی با اشاره به صدور مجوز سازمان‌های مردم‌نهاد، افزود: در حوزه حمایت از سازمان‌های مردم نهاد و برنامه‌های آنان مأموریت داریم.

سرپرست اداره‌کل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در اغلب موضوعاتی که شبکه‌سازی در سمن‌ها دنبال می‌شود ۱۴ شیوه‌نامه تهیه و تدوین شده است.

پارسانیا عنوان کرد: در همین راستا نزدیک به ۳۹۰ دبیرخانه استانی تشکیل شد و بحث شبکه‌سازی به عنوان راهی برای توانمندسازی تخصصی سازمان‌های مردم نهاد جوانان به کار گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نکته دیگر هم‌افزایی است که در تلاش هستیم این مهم با کمک سازمان‌های مردم‌نهاد در میدان عملی شود و کارهای بهتری صورت گیرد.

سرپرست اداره‌کل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: در بسیاری از موضوعاتی که شبکه‌سازی در آن انجام شده، مأموریت مستقیم نداریم اما از شبکه‌سازی به عنوان ابزاری برای بکارگیری ظرفیت مردمی و جوانان استفاده می‌شود.

پارسانیا بیان کرد: شورای تخصصی که هر شبکه در کشور دارد متشکل از هفت نفر است که دو نفر آن‌ها مدیران ستادی آن موضوع هستند، این ترکیب هفت نفره مأموریت‌ها و کارویژه‌های شبکه را انجام می‌دهند.

وی ضمن تقدیر از همدلی و هماهنگی بین اداره کل ورزش و جوانان استان و دیگر دستگاه های اجرایی گفت: قطعا این همراهی و همدلی در پیشبرد اهداف امور جوانان در سطح استان موثر خواهد بود.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار