کد خبر: ۱۰۸۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور پس از بازدید میدانی پروژه های آبرسانی هرمزگان، با مثبت ارزیابی کردن روند آبرسانی بر تداوم این سیاست تاکید کرد.
اعتبار ‌تکمیل پروژه‌های آبرسانی هرمزگان تخصیص می‌یابد‌‌

به گزارش آرانیوز از بندرعباس، علیرضا جزء قاسمی در بازدید از پروژه‌های آبرسانی هرمزگان با بیان اینکه پروژه‌های بزرگ و مهمی در حوزه آبرسانی هرمزگان به سرانجام رسیده یا در مرحله اجراست، افزود: در بازدید دو روزه، ظرفیت‌های استان و پروژه‌های سفر وزیر به هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت که خوشبختانه با همتی که مدیرعامل آبفا و دست‌اندرکاران این شرکت داشتند، روند اجرای پروژه ها مثبت بود.

وی تصریح کرد: خشکسالی‌های پی در پی و بارش کم امسال، می طلبد تا به پروژه‌های تامین آب استان هرمزگان سرعت ببخشیم.

به گفته وی، بیشتر فصول و ماه های سال در هرمزگان گرم است و این وضعیت همیشگی است و بر‌خلاف دیگر استان‌ها، منابع آبی پایدار ندارد ولی با داشتن ظرفیت شیرین سازی آب دریا، باید به آن توجه جدی تر کرد.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با توجه به شرایط هرمزگان و نیاز به اجرای پروژه های آبرسانی، تزریق اعتبار به پروژه های مهم را پیگیری می کنیم تا جمعیت بیشتری در هرمزگان از پروژه های شیرین سازی آب دریا بهره مند شوند.

جزء قاسمی ادامه داد: خوشبختانه با وارد مدار شدن دو پروژه نمک زدایی در قشم رضایت مردمی نیز به همراه داشته است که باعث خوشحالی است. 

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور پروژه آبرسانی به شهرستان بستک را مهم ارزیابی کرد که به سرعت در حال انجام است و فاز اول آن پیشرفت خوبی دارد که امیدواریم تا قبل از پایان سال به بهره برداری برسد.

وی در ادامه، سرمایه انسانی را ارزشمند توصیف کرد و گفت: سعی کنیم سرمایه انسانی را حفظ کنیم. 

وی استفاده از نیروهای جوان در استان هرمزگان را قابل تقدیر دانست و گفت: این اتفاق مثبتی است که در استان های دیگر کمتر مورد توجه است.

در ادامه این نشست، اکبری مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور نیز بر شناسایی شرایط بحران تاکید کرد.

وی آمادگی نیروها در زمان بحران را مورد اشتره قرار داد و گفت: این آمادگی باعث می شود تا اگر اتفاقی رخ داد با مدیریت صحیح جلوی تبدیل آن به معضل را گرفت.

در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز با اشاره به اهمیت تامین آب استان هرمزگان به دلیل موقعیت استراتژیک آن افزود: بازدید دو روز گذشته معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آبفای کشور و مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در همین راستا بود و مسائل پیش روی پروژه‌های آبرسانی بررسی شد.

عبدالحمید حمزه‌پور ادامه داد: پروژه های بزرگ آبرسانی در استان هرمزگان یا در ماه های اخیر وارد مدار بهره برداری شده یا در دستور کار است که با تکمیل آنها، مردم خدمات دولت در حوزه آبرسانی را لمس خواهند کرد.

به گفته وی، طی دو روز از 5 شهرستان واقع در مرکز و غرب استان بازدید شد و وضعیت پروژه های در دست اقدام و نیازهای شهرستان های بندرعباس، قشم، خمیر، لنگه و بستک بررسی شد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار