کد خبر: ۱۰۹۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد:
رئیس سازمان خصوصی‌سازی، ارزش املاک مازاد شناسایی شده دولتی را ۱۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: اولویت اول واگذاری‌ اموال و بنگاه‌های دولتی، بازار سرمایه است.

برآورد ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی املاک مازاد دولت با اولویت واگذاری در بورس

به گزارش آرانیوز مالک رحمتی در جلسه شورای اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد با اشاره به اولویت سازمان خصوصی‌سازی، گفت: اولویت اول واگذاری‌ اموال و بنگاه‌های دولتی در بازار سرمایه است. ایجاد شرایطی برای جایگزین شدن سهامداری به جای خرید طلا، مسکن و... منجر به کمک به اقتصاد، کنترل تورم و بهبود تامین مالی و سودآوری بنگاه‌ها خواهد شد.

وی افزود: مجموع فروش اموال غیردولتی از سال 98 تا پایان سال قبل 4.9 هزار میلیارد تومان و در سال جاری حدود 4 هزار میلیارد تومان بود. منابع حاصل از مولدسازی هم صرف امور جاری نمی‌شود. در این میان بورس کالا نیاز به تقویت بیشتر دارد و عرضه اموال دولت در بورس مسیر درستی است.

رحمتی ارزش املاک مازاد شناسایی شده دولتی را 130 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و ادامه داد: مولدسازی اموال مازاد دولت 7 روش دارد که یکی از روش‌ها واگذاری است. ماهانه بطور متوسط 80 ملک جدید در راستای مولدسازی شناسایی و 30 مورد قیمت‌گذاری شده و در فرآیند عرضه قرار می‌گیرد. با این حال چسبندگی به دارایی‌ها در دستگاه‌ها نیز بالا است.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار