کد خبر: ۱۰۹۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۷
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: درآمد مراکز نیکوکاری خراسان رضوی از ابتدای امسال تاکنون در هر ماه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بوده و رتبه اول درآمد مراکز نیکوکاری در کشور مربوط به خراسان رضوی بوده است.
درآمد ماهانه مراکز نیکوکاری خراسان رضوی به ۱۰۰ میلیارد تومان رسید

 به گزارش آرانیوز از مشهد،به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، رضا سلم‌آبادی شامگاه سه‌شنبه در همایش تجلیل از خیرین، نیکوکاران و حامیان طرح اکرام که در کاشمر برگزار شد، با بیان اینکه کارهای خیرین ماندگار است، اظهار داشت: خیرین در بخش‌های مختلف کمک‌های بسیاری را به کمیته امداد دارند که جای تقدیر دارد.

وی عنوان کرد: رضایتی که در خیرین و سبد خدمت خیرین خراسان رضوی وجود دارد نشان‌دهنده یک حرکت و خیزش بسیار خوبی است، براساس آمار طی 8 ماهه امسال فقط 170 میلیارد تومان کمک خانواده به فرزندان یتیم و محسنین داشته‌ایم.

 مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به اینکه طی این مدت ماهیانه بیش از 20 میلیارد تومان درآمد نقدی داشته‌ایم، افزود: این نشان دهنده این است که در استان و کشور مردم بسیار متدینی داریم.

وی با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون هر ماه رتبه اول طرح اکرام و محسنین مربوط به خراسان رضوی بوده است، تصریح کرد: بیش از 860 مرکز نیکوکاری در خراسان رضوی فعالیت دارند که طی 8 ماهه امسال 850 میلیارد تومان درآمد داشته‌اند.

سلم‌آبادی درآمد مراکز نیکوکاری خراسان رضوی را از ابتدای امسال تاکنون در هر ماه حدود 100 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: رتبه اول درآمد مراکز نیکوکاری در کشور مربوط به خراسان رضوی بوده است.

وی همچنین به وضعیت زکات اشاره کرد و افزود: علی‌رغم اینکه در شرق کشور قرار داریم و متأثر از خشکسالی هستیم و از سویی کشاورزان به دلیل قطع برق چاه موتورها و خشکسالی با مشکلات بسیاری مواجه‌اند اما طی 8 ماه گذشته بالغ‌بر 170 میلیارد تومان درآمد زکات استان بوده که ماهی بیش از 20 میلیارد تومان می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به اینکه هرچند در خشکسالی به سر می‌بریم ولی به لحاظ ریالی هیچ استانی در پرداخت زکات مانند خراسان رضوی نیست، تصریح کرد: طی این مدت حدود 38 میلیارد تومان جمع‌آوری صدقات بوده است.

وی با بیان اینکه کمترین کمک مربوط به صدقات است، گفت: علیرغم اینکه کمیته امداد پارسال بیش از 9 میلیون و 400 هزار خدمت در استان داده است اما رقم ریالی که کمک شده 8800 میلیارد تومان بوده است.

سلم‌آبادی با اعلام اینکه از 8هزار و 800 میلیارد تومان 2هزار و 500 میلیارد تومان مربوط به تسهیلات مربوط به اشتغال، ودیعه مسکن، خرید مسکن، بهداشت، درمان، تحصیل، دانشجویی، جهیزیه و ازدواج بوده و 6هزار و 300 میلیارد تومان پارسال بلاعوض به مردم خراسان رضوی کمک شده است.

وی با اشاره به اینکه از این 6هزار و 300 میلیارد تومان هزار میلیارد تومان کمک‌های مردمی بوده است، گفت: این نشان می‌دهد سهم مردم در کمک بلاعوض به خانواده‌های نیازمند سهم قابل توجهی است که دارد انجام می‌شود.

6000 خانواده تحت حمایت کمیته امداد کاشمر

رئیس کمیته امداد کاشمر نیز در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر 6000 خانواده تحت حمایت کمیته امداد کاشمر هستند، اظهار کرد: اکنون بالغ‌بر 12 هزار نفر نیز در حال استفاده از خدمات کمیته امداد این شهرستان هستند.

مجید حسین‌زاده از زیرپوشش بودن حدود 220 بیمار صعب‌العلاج خبر داد و افزود: هزینه‌های درمان این بیماران به شدت بالاست که قسمتی از آن توسط کمیته امداد و بخشی نیز از سوی خیرین تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 1900 دانش‌آموز و 103 طلبه و دانشجو از خدمات کمیته امداد بهره می‌گیرند، تصریح کرد: نیمی از اشتغال شهرستان بر عهده کمیته امداد است که تا پایان سال نیز محقق خواهد شد.

رئیس کمیته امداد کاشمر به در حال ساخت بودن 61 منزل مسکونی اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال نیز این تعداد منزل مسکونی تحویل مددجویان خواهد شد.

وی گفت: خیرین در دوران کرونا و پسا کرونا کمک‌های بسیاری به کمیته امداد کردند. در این مراسم که خیرین، روسای کمیته امداد منطقه ترشیز و برخی شهرستانهای دیگر نیز حضور داشتند از برخی خیرین، حامیان و نیکوکاران نیز تقدیر شد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار