کد خبر: ۱۰۹۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳
رئیس بهزیستی بهارستان، گفت: ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به ۳۴۰ نفر از جامعه هدف بهزیستی طبق مجوز فنی حرفه‌ای یا جواز کسب پرداخت شد.
پرداخت ۵۰ میلیارد تومان وام اشتغال‌زایی در بهزیستی بهارستان

فرجعلی خزایی در گفت‌وگو با آرانیوز در بهارستان، از اهدای یک هزار جفت کفش و کاپشن توسط یک خیر به مددجویان بهزیستی خبر داد و اظهار داشت: 24 خانواده دو معلول به بالا در شهرستان بهارستان صاحب خانه شدند و این واگذاری بلاعوض بود.

وی به تخصیص 50 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان بهزیستی اشاره کرد و افزود: 340 نفر به بانک‌های عامل وام 4 درصد و بازپرداخت 7 ساله طبق مجوز فنی حرفه‌ای و یا جواز کسب معرفی شده‌اند و با مساعدت بانک‌ها این افراد پس دریافت تسهیلات برای 500 نفر شغل ایجاد خواهند کرد.

رئیس بهزیستی بهارستان با بیان اینکه 9 هزار 700 خانواده معلول و زنان سرپرست بهارستانی تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند، تصریح کرد: 670 زن سرپرست خانواده در بهارستان بیمه تأمین اجتماعی شده‌اند و قریب به 2 میلیارد تومان هزینه بیمه پرداخت شده است.

خزایی با بیان اینکه 2 هزار 500 زن سرپرست خانواده در بهارستان ساماندهی و مستمری دریافت می‌کنند گفت: بهارستان بعد از شهر تهران دومین شهرستانی است که آمار بالایی در ساماندهی زنان سرپرست خانواده دارد.

وی به تحصیل 500 دانش‌آموز معلول و استثنایی در بهارستان اشاره کرد و افزود: دانشجویان معلول ساکن بهارستان در دانشگاه‌های کشور مشغول به تحصیل هستند که تمامی هزینه‌های تحصیل این افراد توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.

رئیس بهزیستی شهرستان بهارستان در پایان با تأکید به راه‌اندازی مرکز قرنطینه نگهداری دختران فراری خاطرنشان کرد: بهارستان به‌عنوان شهرستان معین برای ساماندهی دختران فراری در پرند، رباط‌کریم و اسلامشهر فعال است و این افراد را در قرنطینه شهریار ساماندهی می‌کند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار