کد خبر: ۱۰۹۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی گفت: هدف از برگزاری نهضت خاطره‌گویی بازگو کردن فلسفه رخداد عظیم پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و هنر ما این است که در نهضت خاطره‌گویی، فرهنگ دفاع مقدس را برای جوانان بازگو کنیم.

سرلشکر صفوی: باید فرهنگ دفاع مقدس را در نهضت خاطره‌گویی برای جوانان بازگو کنیم

به گزارش آرانیوز، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه، 28 آذرماه)‌ در همایش نقش بسیج و قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس که صبح امروز (سه‌شنبه) در این پژوهشگاه برگزار شد، اظهار داشت: از فرمان فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) برای راه‌اندازی نهضت خاطره‌گویی هفت سال می‌گذرد و امروز هشتمین همایش کلاس نهضت فصلی خاطره‌گویی است که سخنرانی‌های خوبی در این نهضت خاطره‌گویی شنیدیم و جای آن دارد از همه این عزیزان تشکر کنم.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی افزود: هدف ما ساختن نسل جوان است، جوانانی که هم در دانشگاه‌ها و هم در نیروهای مسلح حضور دارند، آن‌ها انقلاب و جنگ را ندیدند. ما باید با نهضت خاطره گویی فلسفه دو رخداد پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به این جوان ها نشان دهیم.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: من به عنوان یک معلم دانشگاه می گویم، شما در انقلاب‌های بزرگ مقایسه کنید چه تفاوت هایی بین آن انقلاب ها و انقلاب ما وجود دارد، شما رهبری انقلاب و مشارکت مردم را مشاهده کنید که چه ایدئولوژی در این دو یعنی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس وجود داشت.

وی با بیان اینکه ظرفیت تهدید در زمان جنگ از ظرفیت ما بیشتر بود، افزود: حضرت امام خمینی(ره) دو میلیون بسیجی را با سخنان شیوای خود به جبهه‌ها رساندند. هنر ما باید این باشد که نهضت خاطره‌گویی را به همه دانش آموزان و دانشجویان ارائه کنیم.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار