کد خبر: ۱۰۹۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
هبت‌الله نعمت‌اللهی قدیمی‌ترین روزنامه‌فروش لرستان است که به گفته پسرش نمایندگی نیمی از نشریات و روزنامه‌های سراسری لرستان را در اختیار دارند اما این روزها از قطع آگهی‌هایی که پیش از این دریافت می‌کرده، گلایه‌مند است.
پاسخ اداره کل ارشاد به گلایه روزنامه‌فروش قدیمی لرستان

به گزارش آرانیوز، هبت‌الله نعمت‌الهی مردی است که حق بزرگی به گردن فرهنگ شهرستان سلسله دارد. او زمانی تنها روزنامه‌فروش شهر الشتر. دکه داشت، اما فقط در دکه نمی‌نشست. روزنامه‌ها را روی چرخی می‌گذاشت و خیابان‌های شهر را درمی‌نوردید.

او این روزها از اداره کل ارشاد استان گلایه‌مند است و می‌گوید با توقف سهمیه آگهی‌ها، روزگار او را سخت کرده‌اند.

نعمت‌اللهی به خبرنگار تسنیم گفت: تا پیش از این و در دورانِ مدیرانِ قبلیِ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلسله(الشتر)، آگهی‌های مربوط به ثبت اسناد را به ما می‌دادند. آنها می‌دانستند روزی من و خانواده‌ام از همین راهِ روزنامه فروشی و ثبت آگهی‌ها می‌چرخد. آگهی‌هایی که از طرف ارشاد به دست ما می‌رسید را برای نشریاتِ استانی و سراسری ارسال می‌کردیم تا در آنجا چاپ شود.

وی با بیان اینکه این اتفاق درآمدی را نصیب ما می‌کرد، گفت: حدود یک سال است که دیگر هیچ آگهی به ما نمی‌دهند. مدتی پیش با پسرم نزدِ آقای مدیر ارشاد شهرستان سلسله رفتیم و شرح حالمان را به او گفتیم اما ما را از اتاقش بیرون کرد. حتی برای روز خبرنگار و حضور در خانه مطبوعات ما را دعوت نکرد.

این روزنامه‌فروش قدیمی لرستان گفت: وقتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌خواست به استان لرستان بیاید، می‌خواستم نزد وزیر بروم که با وعده ارائه دوباره آگهی‌ها منصرفم کردند اما بعد از رفتن وزیر از استان لرستان، مدیر ارشاد شهرستان سلسله از من به بهانه بدگویی شکایت کرد. 

حسین نعمت‌الهی پسر هبت‌الله نیز با بیان اینکه نمایندگی نصف نشریات و روزنامه‌های سراسری استان لرستان در اختیار من و پدرم است، گفت: دریافت آگهی حق ما است و این خلاف است که آگهی‌ها را به نشریات دلخواه خودشان بدهند و سهمیه‌ای از آگهی‌‌ها برای ما اختصاص ندهند. 

اعظم روانشاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این گلایه روزنامه‌فروش قدیمی لرستان گفت: آقای نعمت اللهی از افراد زحمتکش در حوزه مطبوعات استان لرستان است که سال‌هاست در حوزه توزیع نشریات در شهرستان الشتر تلاش‌های فراوانی کرده است.

وی ادامه داد: در چندین مرحله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در مناسبت‌های مختلف از ایشان تقدیر به عمل آورده است.

روانشاد درباره دلیل قطع ارائه آگهی به آقای نعمت‌اللهی گفت: درباره مطالبه ایشان برای سپردن آگهی‌های ثبتی باید بگویم که این رویه خلاف قانون وزارت ارشاد است و وزارت ارشاد فقط می‌تواند به افرادی که نشریه یا پایگاه خبری ثبت شده دارند آگهی‌ها را بسپرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان افزود: متأسفانه آقای نعمت اللهی نشریه یا پایگاه خبری که بتواند از طریق آن آگهی ثبتی جذب کند ندارد ولی سعی بر آن است در مناسبت‌های پیشِ رو بابت زحمات سالیان متمادی از ایشان تقدیر شود.

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار