کد خبر: ۱۰۹۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷
وحیدی در اخطار قانون اساسی:
نایب رئیس کمیسیون آموزش از اینکه نیرو‌های خرید خدمات آموزشی پس از گذشت ۴ ماه از شروع سال تحصیلی همچنان بلاتکلیف هستند، انتقاد کرد.

نیرو‌های خرید خدمات پس از گذشت ۴ ماه از سال تحصیلی بلاتکلیف هستند

 محمد وحیدی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۱۱ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۳ قانون اساسی، گفت: در این اصل بر ضرورت رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه، در تمام زمینه‌های مادی و معنوی و ایجاد نظام اداری صحیح و حذف تشکیلات غیر ضرور تاکید شده است؛ در شروع سال تحصیلی پیرو تذکری که در مجلس داده شد شما دستور دادید برای پوشش کلاس‌های خالی در سطح مدارس نیرو‌های خرید خدمات آموزشی به کار گرفته شود و بخشی از این نیاز هم از طریق فراخوان نیرو‌های بازنشسته رفع شود.

وی ادامه داد: متاسفانه پس از گذشت ۴ ماه هنوز با این نیرو‌ها قرارداد بسته نشده در حالی که ۲۳ هزار کلاس درس را تحت پوشش قرار داده اند؛ این چه نگاهی است که در آموزش و پرورش وجود دارد.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: علی‌رغم اینکه رئیس مجلس با رئیس جمهور در این رابطه صحبت کرده اند و همچنین موضوع در جلسه دولت مطرح و دستور معاون اول رئیس جمهور بر روی نامه قید شده و نامه به سازمان اداری و استخدامی ارسال شده، اما هنوز نیرو‌های خرید خدمات آموزشی در کشور بلاتکلیف هستند و این اقدام بیانگر این است که برخی عامدانه به دنبال ایجاد نارضایتی در جامعه هستند؛ چرا باید اجازه داد که این روال تداوم یابد. در حالی که در جلسه غیرعلنی تعهد دادند که پاداش بازنشستگان را پرداخت و نیرو‌های غیر رسمی آموزش و پرورش را تعیین تکلیف کنند، اما متاسفانه شاهد هیچ گونه اقدامی در این رابطه نیستیم.

وحیدی یادآور شد: می‌طلبد رئیس مجلس این موضوع را در قالب تذکری به دولت و وزارت آموزش و پرورش تعیین تکلیف کند.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار