کد خبر: ۱۱۰۰۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳
استاندار مازندران گفت: پایان سال ۱۴۰۱ رشد اقتصادی استان به بیش از ۴ درصد رسید و امسال هم رشد ۸ درصدی را هدف‌گذاری کردیم.
رشد اقتصادی ۸ درصدی در مازندران هدفگذاری شد

به گزارش آرانیوز از ساری، سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران در اولین رویداد رسانه‌‌ای جام رسانه امید مازندران که با مشارکت بسیج رسانه مازندران برگزار شد با بیان اینکه اولین دغدغه دولت سیزدهم بحث معیشت است، اظهار داشت: نرخ رشد اقتصادی استان در گذشته منفی بود از این رو اولین اقدامی که انجام شد تشکیل ستاد عالی رشد اقتصادی برای مازندران بود، چرا که مازندران دارای بستر فعالیت اقتصادی با 470 کیلومتر سطح دریایی، 3 بندر فعال، 3 فرودگاه فعال و ظرفیت بالای نیروی انسانی است که این از مزیت‌های استان است.

وی افزود: بررسی اولیه موانع رشد اقتصادی در استان در دستور کار قرار گرفته و در مازندران نیازمند سرمایه‌گذاری و رشد بهره‌وری هستیم و در ستاد عالی رشد اقتصادی مازندران 7 محور و 7 همایش فرصت سرمایه‌گذاری اجرا کردیم. 

حسینی‌پور، اظهار کرد: برای اولین بار بیش از هزار و 200 پروژه مهم فرصت سرمایه‌گذاری مازندران را شناسایی کردیم، و مازندران مرکز ثقل کریدور شمال_ جنوب است.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه مازندران در تکنولوژی دریایی جزء استان‌های برتر است، خاطرنشان کرد : مازندران جایگاه استراژیک ویژه‌‌ای دارد و رویکرد اقتصادی به کشورهای حوزه شرق دارد، پایان سال 1401 به رشد اقتصادی 4 و یک دهم درصد رسیده بودیم و امسال  رشد اقتصادی 8 درصد را هدف‌گذاری کردیم. 

وی تصریح کرد : در تاریخ مازندران برای اولین بار با کشور روسیه 3 قراداد اقتصادی به مبلغ 240 میلیون دلار بستیم، و برای اولین بار با 3 فروشگاه زنجیره‌ای روسیه قرارداد منعقد شد و مرکبات و برنج به سمت فروشگاه‌‌های روسیه روانه خواهد شد. 

وی افزود: برای اینکه بتوانیم رشد اقتصادی بیشتری داشته باشیم اولین فاینانس با دولت چین انجام شد، و پروژه 8 هزار و 300 میلیارد تومانی برای زیر ساخت برق مازندران برنامه ریزی شد. 

استاندار مازندران درمورد نرخ تورم استان، گفت: نرخ تورم مازندران در طی 13 سال بالاتر از میانگین کشور بود اما در آذر ماه امسال آخرین نرخ تورم به 43 و یک دهم درصد تقلیل یافت که نرخ کشوری 44 درصد است.

حسینی‌پور، یادآور شد: مازندران کمترین نرخ بیکاری کشور را کسب کرده است؛ در مازندران 1 و نیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی و صدور 9 مجوز سرمایه‌گذاری خارجی را هدف‌گذاری کردیم . 

استاندار مازندران ، گفت: 221 واحد راکد اقتصادی در مازندران در طی دو سال راه اندازی شده و یکی از دلایل کاهش نرخ بیکاری همین عامل بوده است.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه رسانه‌های استان گفتمان مازندران قوی را ایجاد کنند، اظهار داشت: مازندران نیروهای انسانی خوبی در سطح کشور دارد و می‌توان با پرهیز از اختلافات، تحولات خوبی در استان ایجاد کرد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار