کد خبر: ۱۱۰۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶
متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ کولورکتال بیمارستان شهید بهشتی از انجام اولین عمل جراحی لاپاراسکوپی برداشت از روده بزرگ برای درمان سرطان در استان همدان خبر داد.
جراحی موفقیت‌آمیز سرطان روده بزرگ برای اولین بار به روش لاپاراسکوپی در همدان انجام شد

سیامک دانشور در گفت‌وگو با آرانیوز در همدان، اظهار داشت: این عمل جراحی بر روی بیمار 60 ساله‌ای که از بیماری سرطان روده بزرگ رنج می‌برد، در مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی و برای نخسین بار در استان همدان با موفقیت انجام شد.

وی با بیان اینکه در این روش تنها با ایجاد دو تا سه برش کوچک به اندازه 20 میلی‌متر درمان بیمار از طریق لاپاراسکوپی انجام شد، افزود: در صورت انجام عمل جراحی باز ضمن ایجاد برش‌های 20 تا 30 سانتی متری بر شکم بیمار، عوارض و طول درمان بیمار نیز بیشتر می‌شد.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی، تصریح کرد: تسریع درمان و ترخیص زودتر بیمار، درد کمتر، دوره نقاهت کوتاه و بازگشت سریع‌تر بیمار به فعالیت روزانه و کمتر شدن عوارض جراحی از مهمترین مزایای انجام این عمل بزرگ به روش لاپاراسکوپی است.

به گزارش تسنیم، این عمل توسط تیم جراحی مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی به سرپرستی سیامک دانشور و همکاری احمد مرادی متخصص بیهوشی با موفقیت انجام شد.

 استقرار تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی در مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی 

دانشور به دریافت تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی از محل وام بانک جهانی اشاره کرد و گفت: در خصوص دریافت تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی از محل وام بانک جهانی و سازمان جهانی بهداشت در قالب پروژه ICERP، تمامی مراکز درمانی کشور توسط تیم مجرب سازمان بهداشت جهانی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی افزود: خوشبختانه با همکاری معاونت توسعه دانشگاه و فراهم کردن زیرساخت‌ها، مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی همدان موفق به دریافت تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی شد.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی همدان عنوان کرد: تجهیزات دریافت شده شامل یک دستگاه اوتوآنالیزر بیوشیمی با سرعت 430 تست در ساعت و همچنین یک دستگاه سِل کانتر فول اتومات با تمامی تجهیزات و محلول های مصرفی است.

دانشور افزود: اعتبار تجهیزات تحویلی بالغ بر 60 میلیارد ریال می‌باشد که در روزهای آینده به چرخه خدمت‌رسانی به مردم قرار می‌گیرند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار