کد خبر: ۱۱۰۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹
مسئول بسیج رسانه استان کردستان جزئیات برگزاری، فرصت آثار ارسال و اختتامیه جشنواره ابوذر در کردستان را اعلام کرد.
جزئیات برگزاری جشنواره ابوذر در کردستان/ خبرنگاران مطالبه‌گر باشند

به گزارش آرانیوز از سنندج، حجت رشیدی پیش‌ از ظهر امروز در نشست اعضای بسیج رسانه با نماینده ولی‌فقیه در کردستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک سالروز بسیج رسانه اظهار داشت: روز شهادت خبرنگار شهید غلامرضا رهبر خبرنگار صدا و سیما در جنگ تحمیلی به نام روز بسیج رسانه نامگذاری شده است. امروز باری دیگر با آرمان‌های شهدا تجدید بیعت کرده و راه آنان را با افتخار ادامه می‌دهیم.

وی با اشاره به تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای، جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین را محکوم کرد و گفت: این ظلم و اقدامات ناجوانمردانه در سراسر کشور بازتاب داشته و همه مردم آن را محکوم می‌کنند.

مسئول بسیج رسانه استان کردستان با بیان اینکه خبرنگاران صف اول محور مقاومت و روایتگری‌ها هستند، تصریح کرد: روایتگری رسانه‌ها در تحولات استان، هم‌افزایی و تشکیل یک شبکه منسجم از فعالان این عرصه برای نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف از جمله برنامه‌های بسیج رسانه در کردستان است.

وی افزود: تولید محتوا و انعکاس برنامه‌های سفر امسال رئیس‌جمهور به استان، بازتاب بسیاری خوبی در سطح کشور داشت و مورد رضایتمندی مسئولان قرار گرفت.

رشیدی از برگزاری جشنواره ابوذر به‌ عنوان یک رویداد شاخص برای نهمین سال پیاپی در کردستان خبر داد و عنوان کرد: فراخوان این جشنواره اعلام شده و تا پایان دی ماه آثار جمع‌آوری و اختتامیه آن در بهمن ماه با حضور مسئولان استانی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: سال گذشته در جریان اغتشاشات علی‌رغم اینکه کردستان کانون توجه ضدانقلاب و معاندان بود و کوچکترین حرکت و وابستگی یک فرد به نظام را از کسی نمی‌پسندیدند، اما جشنواره ابوذر با آثار و محتواهای ارسالی بیشتر برگزار شد.

مسئول بسیج رسانه استان کردستان از برگزاری جام رسانه‌ای امید خبر داد و خاطر نشان کرد: این اقدام نیز در راستای اجرای فرامین رهبری و حول سه محور جهاد تبیین، جهاد خدمت و جهاد آفرینی در کردستان برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این نشست‌ها را شناسایی و شکفایی استعدادها و ظرفیت‌های رسانه‌ای در استان عنوان کرد و گفت: مطالبه‌گری، نقد منصفانه و بیان خدمات دولت و نظام از جمله انتظارات از اصحاب رسانه کردستان است.

مسئول بسیج رسانه استان کردستان با تاکید بر اینکه نقد باید سازنده و در جهت رفع مشکلات مردمی و به مسئولان کمک کند، یادآورشد: هر دولتی در دوران مسئولیت خود، خدماتی دارد که باید خبرنگاران به دور از گرایشات سیاسی و رسانه‌ای آن را منعکس و بازگو کند تا مردم امیدوار شوند.

وی ابراز داشت: اگر قائل به فعالیت در چارچوب نظام هستیم، باید در این شرایط کنونی و جنگ ترکیبی و نابرابر که دشمنان تمام امکانات خود را بر علیه کشورمان پای کار آورده‌اند، می‌طلبد که نگاه همه‌جانبه به مسائل داشته باشیم و نقش خود را در جهت امیدآفرینی ادا کنیم.

رشیدی خطاب به اصحاب رسانه اظهار کرد: اگر نسبت به مسئله‌ای ایراد می‌کنیم، فعالیت و اقداماتی هم که توسط مسئولان در دورنقاط استان نیز انجام می‌شود، برای مردم بازگو کنیم. 

خبرنگاران کردستانی در مقابل اتفاقات منفعل نباشند

عیسی فلاحی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به حفظ اتحاد و هم‌افزایی میان جامعه رسانه‌ای تاکید کرد و اظهار داشت: هر جا صحبت از وحدت و همدلی بوده است، توانسته‌ایم نتایج خوبی در عرصه‌های مختلف به ویژه رسانه داشته باشیم و در هر جایی که خلاء بوده، رسانه‌های معاند پای کار آمده و با دروغ‌پراکنی افکار جامعه را منحرف می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در جریان اغتشاشات سال گذشته در حالت خواب و بی‌خبری بودیم، گفت: اگر امروز به عنوان بسیج رسانه حضور یافته و عنوان بسیجی را یدک می‌کشیم، باید همانند بسیجیان دوران دفاع مقدس که شجاعت از ویژگی‌های بارزشان بود و با دست خالی می‌جنگیدند، امروز نیز در مقابل جنگ نرم و توطئه‌های دشمنان بجنگیم.

معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان حملات بی‌شرمانه و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و تروریستی در کرمان را محکوم کرد و افزود: نباید که در مقابل وقایعی که در منطقه و استان اتفاق می‌افتد، منفعل باشیم.

وی تصریح کرد: باید شجاعت داشته و از ترس رسانه‌های معاند واهمه نداشته باشیم. ما به‌عنوان وجدان بیداری جامعه می‌توانیم با نقدهای منصفانه تاثیرگذاری خوبی در جهت حل مشکلات داشته باشیم.

فلاحی در پایان ضمن قدردانی از سفرهای شهرستانی نماینده ولی‌فقیه در کردستان عنوان کرد: حقیقتا نشست با نخبگان، اهالی فرهنگ و هنر و پیگیری مشکلات مردمی رضایتمندی میان مردم به ویژه فعالان این عرصه ایجاد کرده است.

تعدادی از خبرنگاران نیز در این نشست در یک فضای صمیمانه پیرامون وضعیت استان و انتخابات پیش‌رو به بیان‌ نقطه نظرات خود پرداختند.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار