کد خبر: ۱۱۰۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶
استاندار مرکزی گفت: براساس آمار و اطلاعات موجود، امسال تعهد اشتغال استان مرکزی ۱۰ هزار و ۹۹۶ فرصت است که تاکنون ۳۰ درصد بیشتر از برنامه تعهدی خود اشتغال ایجاد کرده است.
استان مرکزی ۳۰ درصد بیشتر از برنامه تعهدی اشتغال ایجاد کرد

به‌گزارش آرانیوز از اراک، فرزاد مخلص‌الائمه پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست کارگروه اشتغال استان مرکزی که همزمان با شورای عالی اشتغال کشور به صورت دور سخنی با ریاست جمهور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رتبه دوم کشور در زمینه ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد مربوط به استان مرکزی است و تاکنون 14 هزار و 292 شغل بر اساس سامانه رصد به ثبت رسیده است. 

وی افزود: این درحالی است که براساس آمار و اطلاعات موجود، امسال تعهد اشتغال استان مرکزی 10 هزار و 996 فرصت است که تاکنون 30 درصد بیشتر از برنامه تعهدی خود اشتغال ایجاد کرده و امید است این مهم تا پایان سال همچنان افزایش بیشتری داشته باشد. 

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی در زمینه ایجاد اشتغال و احیای واحدهای تولیدی از جایگاه خوبی برخوردار است و نرخ بیکاری استان مرکزی از 8.1 درصد در پاییز سال گذشته به 6.3 درصد در پاییز امسال رسیده است. 

مخلص‌الائمه عنوان کرد: معتقدیم در استان مرکزی باید بحث صنعت، فرهنگ، کار و زندگی بجوشد و تازمانی که نتوانیم بین این اجزا به ویژه صنعت و فرهنگ ارتباط قوی و صحیح برقرار کنیم توسعه نامتوازن که همه شهرهای صنعتی را درگیر خود کرده نیز پیامدهای منفی خود را به همه اجزای جامعه تعمیم خواهد داد. 

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار